انتقاد ترامپ از دولت اوباما: ایران داشت نفس‌های آخر را می‌کشید تا اینکه آمریکا با توافق هسته‌ای به مددش رسید! / دو سناتور ارشد امریکا: جدیت ترامپ مقابل ایران ما را دلگرم می کند
02 فوریه 2017
ساعت انتشار مطلب : 18:18 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، در پیامی توئیتری از نقش ایران در عراق انتقاد کرد و دولت‌های پیشین ایالات متحده را متهم کرد که، به گفته او موجب هدر رفتن سرمایه ایالات متحده در عراق شده‌اند.

به گزارش «انتخاب»، رئیس‌جمهوری آمریکا در صفحه رسمی خود در توئیتر نوشت ایران به سرعت در حال در اختیار گرفتن قسمت های بیشتری از عراق است.

ترامپ در این پیام دولت‌های پیش از خود را متهم کرد که در جریان حضور نظامی آمریکا در عراق سه تریلیون دلار را در این کشور هدر داده‌اند. وی در عین حال در این پیام تاکید کرد که این رویه متعلق به «گذشته دور» است.

وی همچنین در توییت دیگری مدعی شد: ایران داشت نفس‌های آخر را می‌کشید و در حال فروپاشی بود تا اینکه آمریکا با طناب نجاتی در قالب توافق هسته‌ای به مددش رسید: ۱۵۰ میلیارد دلار.

براساس گزارش نشریه پلوتیکو، سناتور کورکر روز چهارشنبه با مایکل فلین برای گفت‌وگو درباره ایران دیدار کرده بود.

کورکر بعد از این دیدار بیانیه خود را صادر کرده و در آن یادآور شد،‌ «جدیتی که پرزیدنت ترامپ در برابر تهدیدهای ایران علیه منافع آمریکا دارد، من را دلگرم می‌کند.»

کورکر افزود مشخص است اقدامات ایران نادیده گرفته نمی شود و آنها بابت رفتارهایشان شان پاسخگو خواهند بود.

اما غیر از کورکر، جان مک کین دیگر عضو ارشد کنگره نیز به موضع گیری های دولت ترامپ واکنش نشان داد.

مک کین که رییس کمیته خدمات نیروهای مسلح سنای آمریکا برعهده دارد، در واکنش به اظهارات فلین،‌ آن را «ایستادگی کاخ سفید در برابر تهاجم ایران» نامید و ابراز خوشحالی کرده است.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4672 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 1729
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات