حجت الاسلام نقویان: پیام مردم در سوگ هاشمی از جنس سکوت بود / خوش به حال آن‌هایی که این پیام مردم را می‌فهمند / هاشمی باغبانی بود که نهال انقلاب با دستان پر از زخم او کاشته شده بود / چرا عده‌ای سنگ اندازی و نامردمی می‌کنند؟
26 ژانویه 2017
ساعت انتشار مطلب : 12:59 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

حجت الاسلام والمسلمین ناصر نقویان گفت: حال که در این سوگ بزرگ و با رحلت آقای هاشمی، ستونی از ستون‌های مهم انقلاب فرو افتاد باید بتوانیم درس بگیریم. همچنان که از فروریختن پلاسکو می‌شود درس‌ها گرفت، پلاسکوی نظام را مراقب باشیم که فرو نریزد، ساختمان ۵۰ ساله در دو ساعت فروریخت.

به گزارش «انتخاب»؛ حجت الاسلام نقویان، در مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که به میزبانی حزب اعتدال و توسعه خراسان رضوی در مسجد قبا برگزار شد، اظهار کرد : مردم ما توقعشان از حاکمان و سیاستمداران، آن توقعی است که در آیات و روایات برشمرده شده است.

وی ادامه داد: امیرالمومنین علی (ع) صریحا فرمودند« الناس بأمرائهم اشبه منهم بآبائهم »، یعنی «مردم به حاکمانشان بیش‌تر شبیه هستند تا به پدرانشان »، اگر در جامعه‌ای دروغ رواج پیدا می‌کند.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: حال که در این سوگ بزرگ و با رحلت آقای هاشمی، ستونی از ستون‌های مهم انقلاب فرو افتاد باید بتوانیم درس بگیریم. همچنان که از فروریختن پلاسکو می‌شود درس‌ها گرفت، پلاسکوی نظام را مراقب باشیم که فرو نریزد، ساختمان ۵۰ ساله در دو ساعت فروریخت.

نقویان ضمن تشکر از برگزار کنندگان مراسم یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت : مهم نیست میزبان این مجلس به کدام جناح و حزب و دسته‌ای وابسته است. آن‌چه این انقلاب را همچنان نگه‌ می‌دارد، اتحاد و همدلی است.

نقویان با بیان اینکه فلسفه‌ی برپایی حکومت اسلامی، رسیدن به یک نظام مسلمانی است؛ نه داشتن ادعا برای حکومت، افزود: قرآن در بیان اهداف بلند مسلمانی اشاره می‌کند به تقوا و پرهیزکاری، این‌که چه کسی بیش‌تر نماز می‌خواند و حافظ قرآن است و چه کسی بیش‌تر به مکه و کربلا و مشهد رفته، اساسا مطرح نیست. بلکه در نظام مسلمانی، پاکی و پاکدامنی و درستی حرف اول را می‌زند.

وی گفت : اگر خواستیم کار ملت و مملکت درست شود، باید دست هر کسی را که سودای خدمت دارد، فشرد. همین گونه است اگر کسی یک نگاه دوربینانه دارد که نظام اجتماعی کشور، مثل ساختمان پلاسکو در حال هشدار و بحران است، باید با کسانی که مثل آیت الله هاشمی برای وضعیت کشور هشدار می‌دادند درست برخورد می‌شد. چون او باغبانی بود که نهال انقلاب با دستان پر از زخم و جراحت او کاشته شده بود و قطعا آن باغبان بیش از من و شما نگران این نهال بود. امروز باید دست هر کسی را که دلسوز نظام است به دوستی فشرد.

نقویان ادامه داد : رهبر معظم انقلاب در پیامی که به مناسبت ارتحال آقای هاشمی فرستادند، فرمودند اجتهادهای متفاوت چه اشکالی دارد؟ یک کسی اجتهاد متفاوتی دارد، اما در اصل نگه‌داشتن نهضت با ما همفکر است.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: مقام معظم رهبری در همین پیام فرمودند که خیلی از افراد خواستند وسوسه‌هایی کنند؛ اما ذره‌ای از ارادت ایشان به من کم نشد. این خیلی پیام مهمی است. اگر کسی ارادتش به رهبر کم نشد، چرا عده‌ای از آن طرف، سنگ اندازی و نامردمی می‌کنند.

نقویان مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی را با شکوه خواند و تشکیل جلسات متعدد یادبود ایشان در سراسر کشور را نشانه‌ی قدر شناسی مردم دانست و افزود : حضور مردم، معنا و پیام داشت، هرچند از جنس سکوت بود. خوش به حال آن‌هایی که این پیام مردم را می‌فهمند و صرفا به نفع یک گروه و جریان معرفی نمی‌کنند.

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه انقلاب ارث پدری کسی نیست، گفت : عهدنامه‌ی مالک را بخوانید. امیرالمومنین (ع) دائما سفارش افکار عمومی را به مالک می‌کند، نه چهار نفر خواص. می‌فرماید هوای توده مردم و افکار عمومی و فقرا را داشته باش. رهبر معظم انقلاب، سال گذشته در حرم امام (ره) روز ۱۴ خرداد فرمودند که بیش‌ترین تکیه و تاکید امام بر مردم بود و به خصوص بر فقرا و مستضعفان است.

وی اظهار کرد : چند وقت پیش خدمت ریاست محترم آستان اقدس رضوی (ع) جناب آقای رئیسی رسیدم و گفتم اگر خواستید این شهر مشهد، شهر امام رضا (ع) باشد، نباید یک فقیر در این شهر باشد، حالا فلان کنسرت هم پخش بشود یا نشود. اگر آن پخش شد، خطری برای این شهر نیست. بزرگ‌ترین خطر برای مشهد این است که دادگاه‌های آن شلوغ باشد. حالا مسئولین تشخیص دادند فلان کنسرت پخش نشود، خوب نشود.

نقویان در مورد ویژگی شهر مسلمانی تصریح کرد : شهر مسلمانی شهری است که کسی برای گفتن حرف حق، احساس خطر نکند، یک کارمند اگر حقی را بگوید نگران اخراج خود نباشد. این شهر طبق نص قرآن کریم، شهر مسلمانی نیست. حالا ما هر چه اسمش را بگذاریم که ما حزب الله هستیم و بنده روحانی هستم.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان این‌که حقیقت دین یک چیز است و پوسته وظاهرش چیز دیگر، گفت: می‌شود کسی بی‌دین باشد ولی تا آخر عمرش از دین بگوید. این کار بسیار ساده است. بیش‌ترین کشوری که حافظ قرآن دارد عربستان است. اما دیدید که دو سال است که سر مردم یمن بمب می‌ریزند. یک چشمه از آن را نیز در فاجعه منا دیدید. ولی نماز هم در آن کشور خیلی خوانده می‌شود.

وی تاکید کرد : این‌که ما مراقب نباشیم و گرفتار مرزبندی‌های ظاهری شویم و یکدیگر را متهم کنیم که تو مسلمان نیستی، تو کافری، تو انقلابی و ولایتی نیستی، آن وقت می‌بینیم ته کاسه‌ی دینداری چیزی نمانده است.

نقویان با اشاره به سوره‌ی مبارکه‌ی نصر گفت : می‌شود با یک نگاه عام‌تر بهشت خدا را از جهنم او بزرگتر نشان داد. همچنان که خود خدا رحمتش را همه‌جا سایه‌گستر کرده است.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4972 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 1700
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات