پاسخ ترکان به ادعای کمک انتخاباتی زنجانی
04 ژانویه 2017
ساعت انتشار مطلب : 11:05 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
مشاور رئیس‌جمهور، کمک بابک زنجانی به ستاد حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ را تکذیب کرد.
اکبر ترکان در گفت‌وگو با «جماران»، درباره ادعای کمک بابک زنجانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر منظور این است که بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی دکتر روحانی کمک کرده این حرف دروغ است چون ما در ستاد انتخاباتی حساب‌هایمان روشن بود و حسابدار و اداره امور مالی داشتیم و تمام دریافت‌ها و پرداخت‌هایمان هم در ستاد انتخاباتی که آقای نعمت‌زاده رئیس آن ستاد بود ثبت شده است و چنین اتفاقی نیفتاد.
وی ادامه داد: ما یک ترازنامه شفاف در ستاد داشتیم و همان موقع هم اعلام کردیم که اگر آقایان همه موافق هستند، همه کاندیداها اعلام کنند که از چه کسانی پول گرفتند و کجا خرج کردند. هنوز هم این آمادگی را داریم به شرطی که همه کاندیداهای آن دوره بیایند و اعلام کنند از چه کسانی پول گرفتند و کجا خرج کردند. افرادی که در ستاد آقای روحانی بودند الان هم در دسترس هستند؛ این افراد آمادگی دارند که ترازنامه‌شان را اعلام کنند که از کجا پول گرفتند و کجا خرج کردند. از این شخص (بابک زنجانی) هم هیچ پولی به این ستاد داده نشده و حساب‌های ستاد، مشخص است.
ترکان تصریح کرد: ما اعلام کردیم آمادگی داریم مخارج را اعلام کنیم به شرطی که همه کاندیداها این کار را بکنند. من آن موقع هم پیشنهاد کردم همه بیایند ترازنامه منابع و مصارفشان را اعلام کنند و بگویند از چه کسانی پول گرفتند و کجا دادند. همه منابع در این حساب رفت و همه مصارف هم با چک از آن حساب بیرون آمد. من پیشنهاد می‌کنم مبالغی که بابک زنجانی ادعا کرده، پیگیری شود که در صورت اثبات، هر پولی به هر کسی داده، پس گرفته شود.
مشاور رئیس‌جمهور با اشاره به این سخن رئیس قوه قضائیه که «ما سخنان زنجانی را عین واقعی نمی‌دانیم و ایشان حرف زیاد می‌زند و ادعا زیاد می‌کند و الا اگر می‌خواستیم رسیدگی کنیم باید همه کسانی که مرتبط بودند را احضار می‌کردیم»، تاکید کرد: من پیشنهاد می‌کنم آقای لاریجانی چنین اغماضی نفرمایند و دستور بفرمایند که بابک زنجانی بگوید به چه کسانی کمک کرده و بروند پول‌ها را پس بگیرند. این پول‌ها برای نفت و دولت و ملت است؛ برای بابک زنجانی نیست و به ستاد انتخاباتی هر کسی رفته، باید از آن پس بگیرد.
وی در ارتباط با حکم اعدام صادره برای بابک زنجانی نیز گفت: پول‌ها چه می‌شود؟ پول‌هایی که از بیت‌المال رفته، با اعدام او برمی‌گردد؟ من می‌گویم باید پول‌ها را پس بگیریم، بعد هر حکم قضایی که تأیید شد اجرا شود ولی پول‌ها را باید بدهد. من نمی‌دانم پشت بابک زنجانی کیست ولی نمی‌توانم باور کنم این ماجرا، تک‌نفره است. من پیشنهاد می‌کنم مقامات ذیربط برای احقاق حقوق مردم تهِ این ماجرا را کشف کنند که چه کسی است.
ترکان همچنین گفت: آیا فقط یک نفر پشت بابک زنجانی بوده؟ اگر یک نفر مثلا فردا بیاید وزارت نفت یک محموله نفت بدهد و پولش را نیاورد، دومی را به او می‌دهند؟ باز هم اگر پول دومی را نیاورد، سومی را می‌دهند؟ پول سومی را نیاورد، چهارمی را می‌دهند؟ نمی‌شود؛ این مسأله احتمالاً یک جور دیگر است و باید آشکار شود.
وی در پایان تأکید کرد: حق مردم است که بدانند پشت این موضوع چه بوده است. حتماً هم قوه قضائیه این کار را می‌کند چون من در این کار متوجه شدم که دادستان محترم بسیار جدی هستند. من فکر می‌کنم دادستان محترم و آقای محسنی اژه‌ای بسیار جدی هستند و بعید می‌دانم آقای اژه‌ای در این مورد این کار را تا انتها نبرند. حتماً این کار را تا انتها خواهند برد و حقوق مردم را استیفا خواهند کرد.

نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4972 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 1652
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات