خوراکی‌های موثر در پیشگیری از سرطان پروستات
01 ژانویه 2017
ساعت انتشار مطلب : 16:31 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مواد غذایی دارای سلنیوم مانند سیر و سویا و مواد غذایی دارای لیکوپن نظیر گوجه فرنگی پخته و انار، تاثیر قابل توجهی در مقابله با ابتلا به سرطان پروستات دارند.

دکتر عبدالرسول مهرسای روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کمبود عوامل تغذیه ای از جمله ویتامین E، لیکوپن و سلنیوم سبب رشد سرطان پروستات می شود.

وی بر لزوم تغدیه مناسب برای پیشگیری از سرطان پروستات تاکید کرد و افزود: مصرف ویتامین E، احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد.

مهرسای به شیوع این بیماری در برخی از مناطق از جمله تهران اشاره کرد و گفت: براساس آمار وزارت بهداشت، بیشترین شیوع این بیماری در مناطق جنوب غربی، مرکزی و شهر تهران است. عوامل محیطی در ابتلا به سرطان پروستات در این مناطق نقش موثری دارند.

وی اظهار کرد که هرچند سن ابتلا به این عارضه معمولا بیش از ۶۵ سال اعلام می شود، اما کمتر از نیم درصد مردان ایرانی کمتر از ۴۰ سال هم به این بیماری مبتلا می شوند.

مهرسای، شیوع این بیماری را عمدتا بین ۶۵ تا ۶۹ سالگی اعلام کرد و گفت: هرچند آمار ابتلای ایرانیان به سرطان پروستات در قیاس با برخی از کشورها از جمله آمریکا و کانادا کمتر است اما روند ابتلا به آن در کشور رو به رشد است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: پیش بینی می شود که در سال ۲۰۳۰ میلادی رشد این سرطان در دنیا از جمله ایران چهار برابر شود.

وی با اشاره به این که ما باید برای کاهش میزان شیوع این بیماری در کشور تلاش کنیم، عفونت ها و مصرف الکل را از عوامل تشدید کننده سرطان پروستات برشمرد.

وی غربالگری این بیماری را یکی از اقدامات موثر دانست که به همت وزارت بهداشت هم اکنون در کشور در حال انجام است.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4666 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 1633
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات