ترامپ در بازشماری آرا نیز پیروز شد.
14 دسامبر 2016
ساعت انتشار مطلب : 12:09 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

به گزارش ایرنا، خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس دوشنبه شب خبر داد که پس از اتمام مهلت بازشماری آرا و انتشار نتایج آن، اعلام شد که ترامپ در ایالت ویسکانسین با اختلاف ۲۳ هزار رای بر «هیلاری کلینتون» رقیب دمکرات خود پیروز شده است. حزب سبز که نامزد آن «جیل استاین» در انتخابات رتبه چهارم را به خود اختصاص داده بود، درخواست بازشماری آرا را به مقام های ایالتی تحویل داده بود.
بازشماری در ایالت ویسکانسین نشان داد که تعداد آرای ترامپ ۱۳۱ رای بیش از آمار اعلام شده در فردای انتخابات بود. بر اساس نتایج نهایی آرا، ترامپ با اختلاف ۲۳ هزار رای بر هیلاری کلینتون پیروز شد.
ترامپ در واکنش به این خبر در توئیتی نوشت: ‘نتایج نهایی رای گیری ویسکانسین منتشر شد و حدس بزنید که چه اتفاقی افتاد…۱۳۱ رای به آرا ما اضافه شد. حالا دمکرات ها و حزب سبز می توانند استراحت کنند.’
در ایالت پنسیلوانیا نیز با حکم قاضی فدرال در رد اعتراض حزب سبز، درخواست بازشماری آرا رد شد و نتیجه انتخابات تائید شد. حزب سبز مدعی شده بود که رای گیری الکترونیک در این ایالت دستکاری شده است. ترامپ در پنسیلوانیا با اختلاف ۴۴ هزار رای بر هیلاری کلینتون پیروز شده بود.
هفته پیش و بر اساس رای یکی دیگر از قضات دادگاه فدرال، بازشماری آرا در ایالت میشیگان متوقف شده بود. ترامپ در این ایالت با اختلاف ۱۱ هزار رای بر هیلاری کلینتون پیروز شد.
سه ایالت ویسکانسین، پنسیلوانیا و میشیگان که پیشتر به هواداری از دمکرات ها معروف بودند در انتخابات ۱۸ آبان / هشتم نوامبر جانب نامزد جمهوریخواهان را گرفتند و با افزودن ۴۶ رای گزینشگر به آرای گزینشگران ترامپ، سهم بسزایی در پیروزی او ایفا کردند.
گر چه هیلاری کلینتون توانست آرای مردمی بیشتری را به خود اختصاص دهد ولی این ترامپ بود که با کسب آرای ۳۰۶ گزینشگر در انتخابات پیروز شد.
بر اساس قوانین انتخاباتی آمریکا، نامزد پیورز باید از ۵۳۸ رای گزینشگران ۵۰ ایالت به دست کم ۲۷۰ رای آنان دست یابد.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4779 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 1557
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات