رجانیوز-روز سخت صهیونیست‌ها بعد از حملات کوبنده حزب‌الله/ زخمی‌شدن ۲۲ اسرائیلی در جبهه شمالی
14 نوامبر 2023
ساعت انتشار مطلب : 16:32 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

رسانه‌های صهیونیستی با ابراز نگرانی درباره تشدید حملات موشکی و پهپادی حزب‌الله ضد مواضع این رژیم اعلام کردند که اسرائیل در جبهه شمالی در لاک دفاعی فرو رفته است و تنها دیروز ۲۲ اسرائیلی در حملات حزب‌الله زخمی شدند.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: با تشدید حملات موشکی و پهپادی حزب‌الله لبنان به مواضع دشمن صهیونیستی طی روزهای گذشته، رسانه‌های عبری اعلام کردند که اثربخشی حملات هوایی اسرائیل علیه حزب‌الله درحال کاهش است.

 

ارتش اسرائیل در جبهه شمالی در لاک دفاعی قرار گرفته است

به گزارش المیادین، این رسانه‌ها تأکید کردند که ارتش اسرائیل اکنون توانایی انجام مانورهای زمینی در جبهه شمالی را ندارد و وضعیت روز یکشنبه در شمال اسرائیل (فلسطین اشغالی) هشدارآمیزتر از جنوب آن بود. ارتش اسرائیل در جبهه شمالی در لاک دفاعی فرو رفت و ضرباتی دریافت کرد و تلفاتی را متحمل شد.

 

رسانه‌های صهیونیستی همچنین گزارش دادند که حزب‌الله به‌خوبی یادگرفته است که چگونه استحکامات خود را در برابر نیروی هوایی اسرائیل تقویت کند.

 

این درحالی است که یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز روز شنبه اعلام کرد که ارتش اسرائیل بخش عمده‌ای از قدرت نیروی هوایی خود را معطوف به جبهه شمالی با لبنان کرده است نه نوار غزه.

 

مرکز مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز در گزارشی به همین منظور اعلام کرد: وضعیت جبهه شمالی اسرائیل (فلسطین اشغالی) در روزهای اخیر خطرناک‌تر شده است و شاهد تشدید قابل توجه عملیات‌های حزب‌الله بوده‌ایم.

 

این مرکز صهیونیستی تأکید کرد: درگیری با حزب‌الله در جبهه شمالی همچنان درحال تشدید است و اسرائیل باید فوراً یک تصمیم مناسب اتخاذ کند؛ زیرا هم‌زمان با جنگ جاری در نوار غزه از هفته گذشته شاهد افزایش چشمگیر تنش‌ها در جبهه شمالی با حزب‌الله هستیم.

 

در ادامه این گزارش آمده است، حزب‌الله با استفاده از موشک‌های جدید و سنگین که حامل مقادیر زیادی مواد منفجره هستند و نیز با وارد کردن پهپادها به میدان جنگ، دامنه نبرد را گسترش داده است و هم‌زمان با آن (سید) حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله در حال حفظ استراتژی «ابهام درباره تصویر و معادلات آینده» است.

 

بر اساس این گزارش؛ واقعیت میدانی در امتداد مرزهای شمالی با لبنان تغییر کرده است و کابینه امنیتی و مؤسسات نظامی و سیاسی اسرائیل باید روش مناسبی برای تعامل با احتمال تغییر روش عملیات‌های اسرائیل در جبهه شمالی اتخاذ کنند.

 

زخمی‌شدن ۲۲ صهیونیست در شمال فلسطین اشغالی

از طرف دیگر رسانه‌های صهیونیستی امروز دوشنبه گزارش دادند که ۲۲ شهرک‌نشین و نظامی اسرائیلی به‌دنبال حملات حزب‌الله با راکت‌های ضدزرهی و خمپاره‌ای در جبهه شمالی فلسطین اشغالی زخمی شدند (اشاره به حملاتی که حزب‌الله عصر روز گذشته ضد مواضع دشمن صهیونیستی انجام داد).

 

روزنامه عبری هاآرتص در این زمینه گزارش داد که در پی حمله حزب‌الله با راکت‌های ضدزرهی به شهرک «دوویو» در الجلیل ۱۵ شهرک‌نشین زخمی شدند که حال ۲ نفر از آنها وخیم است و همچنین در حمله خمپاره‌ای حزب‌الله به شهرک المناره نیز ۷ نظامی اسرائیلی زخمی شدند.

 

روز سخت صهیونیست‌ها بعد از حملات حزب‌الله

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که ارتش اسرائیل بعد از سپری کردن مهمترین روز در مرزهای شمالی از آغاز جنگ تاکنون، در حالت آماده‌باش قرار دارد.

 

شبکه کان رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد: خارج کردن زخمی‌ها از شهرک دوویو چند ساعت طول کشید و شرایط شدیداً خطرناک است، این مسئله موجب افزایش ناامیدی شهرک‌نشینان در مناطق مرزی و نیروهای ذخیره می‌شود و فشارها را بر ارتش اسرائیل بیشتر می‌کند، این اصلاً آسان نیست که اسرائیلی‌ها در این وضعیتی که از چند هفته قبل در آن قرار گرفته‌اند باقی بمانند.

 

رسانه‌های عبری دیروز را پرالتهاب‌ترین روز برای اسرائیل از زمان آغاز جنگ در جبهه شمالی فلسطین اشغالی دانسته تأکید کردند: حزب‌الله توجهی به هشدارهای یوآو گالانت (وزیر جنگ رژیم صهیونیستی) ندارد. حزب‌الله همچنین از خط‌قرمزهایی که گالانت درباره آنها صحبت کرده بود عبور می‌کند و توجهی به آنها ندارد و این حملات حزب‌الله مایه شرمساری در سطح داخلی اسرائیل است.

 

خبرنگار شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در جبهه شمالی فلسطین اشغالی گزارش داد: علی‌رغم هشدارهای گالانت، می‌بینیم که حزب‌الله همچنان با سرعت به حملات خود ادامه می‌دهد و حتی نهاد نظامی اسرائیل نیز قادر به متوقف کردن حزب‌الله نیست.

 

درحالی که شهرک‌نشینان صهیونیست همچنان درحال تخلیه شهرک‌های شمالی از ترس حملات حزب‌الله هستند، رسانه‌های صهیونیستی با ابراز نگرانی درباره تشدید حملات موشکی حزب‌الله به مناطق شمالی فلسطین اشغالی اعلام کردند که حزب‌‌الله اگر بخواهد قدرت رسیدن به عمق اسرائیل (فلسطین اشغالی) را دارند.

 

این رسانه‌ها گزارش دادند: واقعیت آن است که ابتکار عمل امروز در جبهه شمالی در دست حزب‌الله است و ارتش اسرائیل سرخورده شده است و مدتی طولانی است که در موضع دفاعی قرار دارد.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4846 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 15483
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات