حجت‌الاسلام محمدیان در گفت‌وگو با تسنیم: “نقشه مهندسی فرهنگی” همچنان خاک می‌خورد/ تأکید رهبر انقلاب بر ساماندهی “آسیب‌های اجتماعی” در شورای عالی انقلاب فرهنگی
07 دسامبر 2016
ساعت انتشار مطلب : 13:27 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: با تأسف باید گفت که “نقشه مهندسی فرهنگی” به‌عنوان یک سند جامع و کامل خاک می‌خورد و هنوز حتی یک جلسه هم برای اجرای آن تشکیل نشده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به‌مناسبت سی و دومین سالگرد تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی با توجه به مسائل و نیازهای کشور در عرصه‌های مختلف وارد سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی شده و به همین دلیل و بنا بر همین احساس نیاز، شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوع مهم “آسیب‌های اجتماعی” ورود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در جلساتی هم که پیرامون این موضوع در خدمت رهبر معظم انقلاب تشکیل شده، همیشه شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش اساسی داشته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: البته مقام معظم رهبری هم بر این موضع تأکید فرموده‌اند که موضوع “آسیب‌های اجتماعی” باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی ساماندهی شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان با اشاره به لزوم تسریع در اجرای “نقشه مهندسی فرهنگی”، تأکید کرد: با تأسف باید گفت که “نقشه مهندسی فرهنگی” به‌عنوان یک سند جامع و کامل خاک می‌خورد و متأسفانه با گذشت بیش از سه سال از تصویب نهایی این سند، هنوز حتی یک جلسه هم برای اجرای آن تشکیل نشده است.

عضو شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی ادامه داد: خسارت و زیان عدم اجرای این سند در برخی فعالیت‌های موازی دستگاه‌های فرهنگی که موجب اتلاف منابع و بعضاً خنثی شدن سایر فعالیت‌هاست، کاملاً احساس می‌شود.

عضو ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در پایان با ابراز خرسندی از روند اجرای “نقشه جامع علمی کشور” گفت: در این بخش خوشبختانه خوب پیش رفته‌ایم و کارنامه قابل قبولی از شورای عالی انقلاب فرهنگی مشاهده می‌شود و باید از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری نیز به‌علت حضور مؤثر و کارساز در این روند تشکر کنیم.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4951 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 1538
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات