مطهری: اگر ببینم ظلمی شده و نگویم خفه می‌شوم
04 دسامبر 2016
ساعت انتشار مطلب : 17:26 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم روز دانشجو در دانشگاه شریف به بیان نظرات خود در باره برخی شخصیت‌ها از جمله مهدی کروبی، حداد عادل، برادران لاریجانی و محمدرضا عارف پرداخت.

به گزارش «انتخاب»، علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز در دانشگاه صنعتی شریف، گفت: اگر پدرم الان بود با خیلی از شرایط مثل رد صلاحیت‌ها مخالفت می‌کرد، ما نمی‌توانیم کسی را اینگونه حصر کنیم اگر شهید مطهری هم بود قطعا با حصر مخالفت می‌کرد.

به نوشته فارس، وی افزود: کروبی آدم صاف و روراستی بود شجاعت و مردانگی‌اش هم خوب بود، در مجلس ششم جلوی خیلی از مسائل ایستاد و خودش را فدا کرد. در قضایای اخیر هم احساس می‌کرد در انتخابات تقلب شده که البته من چنین اعتقادی ندارم، وی پای اعتقاداتش ایستاد و حالا هم چوب اعتقاداتش را می‌خورد.
مطهری ادامه داد: حدادعادل فرد مخافظه کار و البته عاقل و حکیمی است و روح لطیفی هم دارد. علی لاریجانی با توجه به توانایی‌هایی که داشت توانست رئیس شود. صادق لاریجانی باید به نمایندگان مجلس می‌گفت که جریان این حساب اینطوری که گفته می‌شود نیست که البته واقعا هم اینگونه نیست.
وی اظهار داشت: در مورد مینو خالقی هم اقداماتی کردیم که احتمال دارد راه برای حضور وی در مجلس باز شود. شورای نگهبان قبل از رای مردم می‌تواند رد صلاحیت کند.
وی اضافه کرد: تلاش‌های عارف در مجلس پشت صحنه است و دیده نمی‌شود. تلاش‌های خوبی هم داشته اگر چه ظهور و بروزی نداشته است. عارف کمتر موضع می‌گیرد یا نامه‌ای را امضا می‌کند برعکس من که اگر ببینم ظلمی شده و نگویم خفه می‌شوم.
نایب رئیس مجلس گفت: اقدام برای بازداشت صادقی را نمی‌توان گفت برنامه ریزی شده است ممکن است یک نفر شاکی خصوصی داشته باشد انتقاد ما نسبت به نوع برخورد بود.
وی ادامه داد: ما نباید در دام ترامپ قرار بگیریم. اینکه برجام را نقض می‌کنند یعنی برجام مثبت بوده است آنها می‌خواهند کاری کنند ایران برجام را نقض کند، نقض برجام به ضرر آمریکاست.
مطهری اظهار داشت: بعد از انتشار فایل صوتی منتظری ما گفتیم آقایانی که در این رابطه مطرح هستند بیایند و به مردم در رابطه با اعدام‌ها توضیح دهند و بگویند مثلا حکم فقهی بوده است ولی از نامه‌ای که ما در این مورد نوشتیم سواستفاده شد.
وی اضافه کرد: ردصلاحیت اگر سلیقه‌ای باشد با حقوق فرد یا مردم سازگار نیست، نمی‌شود گفت بازداشت خبرنگاران همه بی مورد و برای ایجاد خفقان است، نگاه برخی از ما برای حفظ نظام درست نیست. همه مردم نظام را دوست دارند. نظام واقعا در خطر نیست. سال ۸۸ هم یک عده ترسیدند و برخورد کردند.
منبع:انتخاب

نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4951 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 1515
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات