فرارو – مصطفی پورمحمدی: شاهد گسست‌های اجتماعی هستیم/ از راه امام فاصله گرفته‌ایم
04 ژوئن 2023
ساعت انتشار مطلب : 18:48 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

مصطفی پورمحمدی رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، گفت: وقتی ما گسست‌های اجتماعی را مشاهده می‌کنیم، باید بفهمیم که ظاهراً یک مقداری از راه امام فاصله گرفتیم. چون امام نشان داد که می‌شود در بین همین ملت به بهترین شکل همبستگی و پیوستگی عمیق را در جامعه به وجود آورد.

 

مصطفی پورمحمدی رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به به فرارسیدن سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و لزوم توجه ویژه راه و منش ایشان و اصلاح امور در صورت نیاز، گفت: به روح بلند حضرت امام (ره) درود می‌فرستیم، امام عزیز بنیانگذار انقلاب و نظام بود، با دعوت او و شعار‌ها و پیام‌هایی که به مردم داد، مردم دور او جمع شدند و این حرکت بزرگ به وجود آمد.

به گزارش ایلنا؛ وی ادامه داد: طبیعتا ادامه حرکت انقلاب اگر در همان مسیر اتفاق بیفتد، تضمین شده است. ما هرچه بتوانیم خودمان را همراه آرمان‌ها و اهداف امام (ره) نگهداریم، همانطور که به پیروزی بزرگ دسترسی پیدا کردیم، قادر خواهیم بود به راه خود پیروزمندانه و با افتخار ادامه دهیم و در مقابل، هرچه از این راه فاصله بگیریم، این دغدغه و نگرانی بیشتر خواهد شد که آسیب ببینیم.

 

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در ادامه عنوان کرد: مهم‌ترین حرکت امام ایجاد یک انسجام عمیق ملی بود، یک پیوستگی بسیار بسیار شدید و بسیار صمیمانه بین ملت برای کشور و پیشرفت نظام برای آینده کشور بود. این روح همبستگی تا امروز اصلی‌ترین سرمایه کشور ما بوده و اگر بتوانیم این پیام اصلی که همبستگی، وحدت و یگانگی است را حفظ کنیم، با اطمینان می‌توانیم به کسب نتیجه و پیروزی امیدوار باشیم.

پورمحمدی در واکنش به این نکته که «در سال‌های اخیر مشکلاتی پدید آمده و این همبستگی دچار خدشه شده است»، اظهار داشت: بله، این دغدغه ماست. وقتی ما متاسفانه این گسست‌های اجتماعی را مشاهده می‌کنیم، باید بفهمیم که ظاهراً یک مقداری از راه امام فاصله گرفتیم. چون امام نشان داد که می‌شود در بین همین ملت با بهترین شکل همبستگی و پیوستگی عمیق را در جامعه به وجود آورد. پس معلوم است که ما در کارکردها، در هدف‌گذاری‌ها، در پیام‌هایی که تولید می‌کنیم، در نوع رفتارمان و در خلق‌وخوی‌مان با راه امام فاصله گرفتیم که دچار این گسست‌ها شدیم.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در اظهار داشت: البته باید توجه داشته باشیم که دشمنان هم فعال هستند، امام یک حرکت عمده‌اش این بود که در دشمن‌شناسی و در زمان‌شناسی فوق‌العاده بود و اجازه نمی‌داد که دشمنان بر شرایط کشور مسلط شوند، ما هم باید سعی کنیم این روحیه و آموزه‌ای که امام به ما یاد داد را حفظ کنیم.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4779 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 14454
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات