رجانیوز-جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش: نیروی زمینی ارتش به سلاح‌های هوشمند نقطه زن تجهیز شد/ ارتش تبدیل به ساختاری چالاک و هجومی شده است
23 مه 2023
ساعت انتشار مطلب : 19:51 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: امروز در سایه رهبری رهبر معظم انقلاب و حضور نیروهای مسلح ولایی، نیروی زمینی ارتش با مجهز شدن به تجهیزات نظامی و سلاح های هوشمند نقطه زن، به توان بسیار بالایی برای انجام ماموریت‌های محوله دست یافته است.

امیر سرتیپ نوذر نعمتی سه‌شنبه در مراسم الحاق تجهیزات نوین به تیپ ۵۵ هوابرد ارتش جمهوری اسلامی ایران در شیراز، ضمن گرامیداشت سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: تیپ ۵۵ هوابرد و تیپ ۳۷ زرهی استان فارس از یگان‌های عملیاتی ارتش در کشور هستند و پایه مراکز آموزشی و فرهنگی نیروی زمینی نیز در شیراز است.

به گزارش رجانیوز؛ سرتیپ نعمتی ادامه داد: با توجه به رصد تهدیدات و نیازهای آینده، هم اینک در حال عبور از نیروی زمینی سنتی به سمت نیروی زمینی پیشرفته هستیم تا بتواند رزم زمینی را به دشمن تحمیل کنیم که بخش زیادی از راه رسیدن به این هدف را نیز پیموده ایم.

 

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش بیان کرد: امروز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی تبدیل به یک ساختار متحرک هجومی و چالاک شده و از تیپ‌های تخصصی به روز از جمله مکانیزه‌ها و زرهی‌ها، توپخانه موشکی، پهپادها، یگان‌های جنگ الکترونیک (جنگال)، تیپ‌های واکنش سریع و تیپ‌های متحرک هجومی محسوب می شود.

 

امیر نعمتی افزود: تیپ ۵۵ هوابرد استان فارس نیز طی پنج سال اخیر به یک تیپ چندمنظوره تبدیل شده است.

 

وی ادامه داد: البته به رغم همه پیشرفت ها و موفقیت ها، ما به این شرایط و وضعیت اکتفا نخواهیم کرد و معقتدیم که باید با رو به جلو و در لبه فناوری حرکت کنیم.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4779 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 14375
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات