خبرآنلاین – هشدار علم‌الهدی: «تنگدستی» عامل «دست کشیدن مردم از انقلاب» نشود / سفره آنان را از «تنگنا» نجات دهید
13 مه 2023
ساعت انتشار مطلب : 9:46 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

فارس نوشت: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد با بیان این که مشکلات معیشتی باید حل شود و سفره مردم باید از حالت تنگنا نجات پیدا کند، گفت: دشمنی که پیروزی‌های ما را در عرصه‌های مختلف شاهد است، هر روز فشار خود را بر معیشت مردم بیشتر می‌کند.

 • سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه در حرم مطهر رضوی با تأکید بر ضرورت بهبود اقتصاد و معیشت مردم اظهار کرد: این که بارها رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، مسئولان هم می‌دانند و مردم نیز مطالبه می‌کنند، باعث می‌شود تا همه بدانند که این مشکلات معیشتی باید حل شود و سفره مردم باید از حالت تنگنا نجات پیدا کند.

 

 • وی افزود: بدانید که وضعیت فعلی فقط محصول عملکرد مدیران داخلی نیست، بلکه توطئه و خواست دشمن هم در بروز این بحران اقتصادی دخیل بوده و بر این اساس، دشمنی که پیروزی‌های ما را در عرصه‌های مختلف شاهد است، هر روز فشار خود را بر معیشت مردم بیشتر می‌کند.

 

برای رفع مشکلات معیشتی، همه توان خود را به میدان بیاورید

 • امام جمعه مشهد ادامه داد: مسئولان نظام در موقعیت‌های مختلف باید آگاه باشند که سفره‌های مردم خالی نشود و معیشت مردم به تنگ نیاید زیرا انسان در کنار سفره تنگ، نمی‌تواند مقاومت خود را در موقعیت حفظ کند. بر این اساس، همه باید توان خود را به میدان بیاورند تا مشکلات معیشتی مردم به‌عنوان یک اصل و محور، حل‌وفصل شود.

 

تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود

 • آیت الله علم الهدی با بیان این که مردم هوشیار باشند تا تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود، تصریح کرد: دشمن بداند فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی نمی‌تواند باعث شود که مردم ما از دین خود دست بردارند. ملت ما در مسیر این نظام دینی که بیش از ۴۴ سال از حاکمیت آن می‌گذرد، سرمایه‌گذاری کرده، بیش از نیم میلیون شهید خون‌های پاکشان را تقدیم کرده و بیش از یک میلیون خانواده، داغدار جگرگوشه‌هایشان شده‌اند. در این شرایط، نمی‌شود نیم میلیون جوان، پیشانی‌بند «یا زهرا(س)» و «یا صاحب‌الزمان(عج)» بر پیشانی بسته و به میدان رفته باشند یا یک میلیون زن و مرد در داغ عزیزانشان بسوزند اما ما بگوییم به دین خدا کاری نداریم.

 

در بسیاری از مسائل فرهنگی، آثار عدم حکمرانی دین قابل‌مشاهده است

 • وی تأکید کرد: حکمرانی دین، مهم‌ترین هدف‌گذاری دشمن در جریان براندازی فعلی است. اینکه امروزه مسئله کشف حجاب را دنبال می‌کنند، به این دلیل است که این موضوع نماینده یک پرده‌دری باشد تا به‌تدریج، هرچه دین است از عرصه زندگانی مردم حذف شود.

 

 • آیت الله علم‌الهدی گفت: امروز در عرصه ناهنجاری‌های فرهنگی و اخلاقی، در کشور مصادیق بارز پرده‌دری و ناهنجاری وجود دارد و متأسفانه در بسیاری از مسائل فرهنگی و هنری، آثار عدم حکمرانی دین قابل‌مشاهده است. این برای مردم شهیدپرور ما قابل‌تحمل نیست. این مردم به خاطر چهار نفر زن و دختری که میل دارند بی‌بندوبار در جامعه تردد کنند، از خون شهدایشان نمی‌گذرند.

 

ناهنجاری فرهنگی از بی‌حجابی فراتر رفته است

 • نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ادامه داد: مایه تأسف است که امروز این ناهنجاری فرهنگی از بی‌حجابی فراتر رفته و به سایر عرصه‌ها تسری یافته است. نمونه بارز آن را در جریان شبکه نمایش خانگی که به‌تازگی هم به راه افتاده می‌توان مشاهده کرد. در عرصه فرهنگی، باید صداوسیما میدان‌داری کند. هیچ‌کس متعرض حریم شخصی افراد نیست اما آیا نباید وزارت ارشاد به میدان بیاید تا بر هنر نظارت بیشتری صورت بگیرد و آن آقا یا خانم بازیگر یا کارگردان درحالی‌که با سرمایه کشور و بیت‌المال مردم رشد کرده، هنر خود را در استخدام ارزش‎ ستیزی و اباحه‎ گری همه محرمات قرار ندهد؟

 

شبکه نمایش خانگی، عرصه دین ‎ستیزی نشود

 • عضو مجلس خبرگان رهبری با ابراز تأسف از تبدیل‌شدن تدریجی هنر مردمی به هنر صنعتی اظهار کرد: این که یک آقا یا خانم هنرمند که حتی ممکن است در زمان انقلاب به دنیا هم نیامده باشد، اکنون بیاید در خانه سینما که همه هزینه آن را نظام می‌دهد، از سرمایه کشور تغذیه کند، هنرمند شود، فیلم بسازد و در آن روابط نامشروع زن شوهردار با مردی غیر از شوهرش را ترویج دهد تا خیانت به یک امر عادی در خانواده تبدیل شود، این با روح مردمی و اخلاقی هنر سازگار است؟ مگر تولیت هنر در کشور با وزارت ارشاد نیست؟

 

 • وی افزود: در خانواده اصیل ایرانی، همه قوام زندگی به حرمت پدر و مادر است. خانواده محدود به روز نوجوانی نیست که هزینه تحصیل را بدهد بلکه در جوانی و میانسالی هم خانواده مهم است. حالا اینکه در یک فیلم، حرمت خانواده را بشکنند تا جوان برای پدر و اندیشه‌اش ارزشی قائل نباشد و به مادر احترام نگذارد یا در فیلم دیگر، روابط نامشروع بین زن و مرد یا دختر و پسر ترویج شود و فرزندان این سرزمین را به ارتباط نادرست تشویق کنند، این کارها با این هدف صورت می‌گیرد که ریشه دین‌داری جوان ما را خشک کنند.

 

در برابر ناهنجاری بی‌تفاوت نباشید

 • آیت الله علم الهدی با تاکید بر اینکه نمی‌شود این فیلم‌های آزاد ساخته شود و هیچ‌کس جلوی آن را نگیرد، خاطرنشان کرد: این کشور، کشور جمهوری اسلامی است. این مردم جان دادند، خون دادند تا این نظام مستقر باشد و دین و ارزش‌هایش بر زندگی‌هایشان حاکم شود. این که این‌طور آزادانه جریان‌های دشمن، ناهنجاری‌های فرهنگی را ترویج کنند و در مقابل، ما بایستیم و نگاه کنیم، این بی‌تفاوت ماندن در برابر حرمت خون شهداست. مسئولان باید به این مسئله توجه کنند؛ اینکه بر دوام این نظام سرمایه‌گذاری شده است.

 

کشف حجاب عده ای باعث نمی‌شود این ملت از خون فرزندانش صرف‌نظر کند

 • وی ادامه داد: این که آقاپسر ۱۷ ساله‌ای بگوید پدران ما انقلاب کردند و این خواسته آن‌ها بود، ما خواسته دیگری داریم، این‌طور نیست. عزیز من، انقلاب فقط خواسته پدر شما نبود بلکه همه این ملت به میدان آمد، جان داد، خون داد تا ناموس و کشور خود را از بردگی دشمنانش نجات دهد و امنیتی را رقم بزند که امروزه به یک امر عادی و بدیهی تبدیل شده است.

 

 • نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد تصریح کرد: شما مسئولان اگر همه باهم جمع شوید، نمی‌توانید اشک‌های یک مادر شهید در غم فراق فرزند، ناله یک پدر شهید در اندوه پسر یا خون مظلومانه یک شهید را جواب بدهید. هنوز هم این خون‌ها در جریان است. مدافعان حرم، خط سرخ ایثار و شهادتی هستند که تا به امروز هم ادامه دارد. حالا اینکه یک عده زن و دختر به میدان بیایند و کشف حجاب کنند، باعث نمی‌شود که این ملت از خون فرزندانش صرف‌نظر کند.

 


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
 • ارسال كننده : tahlil با 4779 مطلب ارسالي
 • كد مطلب : 14289
 • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات