رجانیوز-توپخانه مجلس با چراغ سبز چه کسی دولت را تخریب می‌کند؟
26 آوریل 2023
ساعت انتشار مطلب : 11:45 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

با همه‌ی این اوصاف توپ در زمین رئیس مجلس است که آیا می‌خواهد ترمز ماشین تخریب علیه دولت را بگیرد و یا با ایجاد حواشی، تمرکز دولت از حل مسائل اصلی کشور را به خاطر چند رای سلب کند؟

گروه سیاست_رجانیوز: این روزها بازار تخریب دولت توسط برخی از نمایندگان مجلس، رسانه‌ها و شبه‌رسانه‌های وابسته به رییس مجلس داغِ داغ است. همچنین بنظر می‌رسد دستیار سیاسی-رسانه‌ای مجلس در پشت‌پرده توپخانه‌ی مجلس علیه دولت در حال کارسازی باشد.

 

این آش آنقدر شور می‌شود که رهبر معظم انقلاب هم نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند. همدلی قوای سه‌گانه یکی از دستورات رهبری در خطبه‌های نماز عید فطر بود که ناظر به عملکرد مجلس مطرح شد. ایشان دراین‌باره فرمودند: «قوای سه‌گانه باید همدلی کنند، همکاری کنند، هم‌افزایی کنند؛ قانون اساسی برای تشکیل این سه قوّه ترتیب خوبی داده است. اگر چنانچه این سه قوّه با هم به‌طور کامل همکاری کنند، کارها به هیچ وجه گره نمی‌خورد، مشکل پیدا نمی‌کند. [مسئولان کشور] مانع همدیگر نشوند؛ راه را برای همدیگر هموار کنند، باز کنند. خود مسئولان کشور، چه نمایندگان مجلس، چه مدیران قوّه‌ی مجریّه و قضائیّه که در بین این جمعیّت حضور دارند، متوجّهند که این همکاری و هم‌افزایی و همدلی را چگونه میتوان به وجود آورد؛ این امروز یک راهبرد کلّی است».

 

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود تمرکز بر حل مسائل کشور را راهبرد دیگر دانستند و فرمودند: «یک راهبرد مهمّ دیگر، تمرکز بر حلّ مسائل و سرگرم نشدن و مشغول نشدن به حواشی است. حواشی ایجاد می‌شود؛ همیشه هم دشمن نیست که حاشیه ایجاد میکند؛ گاهی از روی غفلت و با عوامل گوناگون و انگیزه‌های گوناگون، یک حواشی‌ای در اطراف یک کاری، یک حرکتی، یک شخصی، یک مدیری ایجاد میشود؛ سرگرم این حواشی نباید شد. نه مردم به این حواشی اهمّیّت بدهند، نه مسئولان خودشان را مشغول کنند؛ [همه] متمرکز بشوند روی مسائل اساسی کشور». 

 

اکنون مجلسی که رئیسش زمانی می‌گفت «امروز دیگر مردم از دعوا کردن و شعار دادن خوششان نمی‌آید. اگر ما به مجلس برویم حتما دولت را وادار به کار می‌کنیم و ایستادگی می‌کنیم تا دولت مسیری را که باید طی کند» نه توانست دولت فشل روحانی را به کار وادار کند و نه امروز به شعار خود پیرامون «دعوا کردن» عمل می‌کند!

 

ایام انتخابات به سرعت نزدیک می‌شود و نمایندگانی که کارنامه‌شان خالی است با تمام توان به سنگ‌اندازی در مسیر دولت مشغول شده‌اند تا شاید با دستاوردسازی‌های کاذب باز هم بتوانند مردم را فریب بدهند! به بیانی دیگر ریشه‌ی اصلی فرافکنی‌ها، تهمت‌ها و حمله‌های برخی از نمایندگان مجلس به دولت نه بخاطر «مردم» و «مشکلات» آن‌ها، بلکه برای ماهی گرفتن از این آب گِل‌آلود در انتخابات پیش‌رو و کسب رای است. دعواهایی که علی‌رغم تحلیل نمایندگان مجلس نه‌تنها باعث محبوبیت‌ آنها نخواهد شد بلکه مردم را نیز به نیات آن‌ها آگاه خواهد کرد چرا که برای همه مشخص است دلیل تغییر رویه این نمایندگان، درد رای است نه درد مردم!

 

اما سوال اساسی اینجاست که این توپخانه به دستور چه کسی فعال شده‌ است؛ توپخانه‌ای که یک روز اجازه بی‌ادبی و بی‌احترامی علیه رئیس‌جمهور منتخب ملت را از تریبون خانه ملت پیدا می‌کند و روز دیگر از زبان نماینده جوان نزدیک به قالیباف به رئیس ستاد امر به معروف و امام جمعه تهران می‌تازد و با گستاخی ایشان را فاسد العقیده می‌خواند!

 

از طرفی دیگر رسانه‌های منتسب به رییس مجلس و برخی نمایندگانی که «زبان منفصل» قالیباف هستند در ماه‌های اخیر تبدیل به شعبه دیگری از رسانه‌های اصلاح‌طلب شده‌اند که به تخریب چهره دولت می‌پردازند و عملا دستانشان را به دست یکدیگر داده‌اند!

 

اما آیا قالیباف مسئولیت تخریب دولت در روزهای مهم و حساسی که دشمن مترصد فرصت برای ضربه زدن به نظام است را برعهده می‌گیرد؟ اگر نه، باید روشن شود که چه کسی یا کسانی در مجلس شورای اسلامی درصدد مخدوش کردن چهره رییس‌جمهور و هئیت دولت هستند و نفع و فایده این اقداماتشان به نفع چه گروه‌هایی است.

 

همچنین چرا رئیس‌ مجلسی که ادعا داشت می‌تواند موتور پیر و از کار افتاده دولت سالمند حسن روحانی را به کار بیاندازد؛ نمی‌تواند ترمز ماشین تخریب دولت را بگیرد و آن‌ را متوقف کند؟

 

با همه‌ی این اوصاف توپ در زمین رئیس مجلس است که آیا می‌خواهد ترمز ماشین تخریب علیه دولت را بگیرد و یا با ادامه تخریب‌ها و ایجاد حواشی، تمرکز دولت از حل مسائل اصلی کشور را به خاطر چند رای سلب کند؟

 


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4779 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 14191
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات