انتخاب – خاندوزی در آستانه استیضاح قرار گرفت
17 آوریل 2023
ساعت انتشار مطلب : 16:47 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

حاجی‌دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون اقتصادی گفت: با توجه به اینکه طراحان استیضاح آقای خاندوزی از جمله بنده از توضیحات وزیر اقتصاد قانع نشدیم، در صورتی که تا فردا صبح این طرح حد نصاب داشته باشد، توسط هیئت رئیسه اعلام وصول می‌شود

تسنیم: عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون اقتصادی گفت: با توجه به اینکه طراحان استیضاح آقای خاندوزی از جمله بنده از توضیحات وزیر اقتصاد قانع نشدیم، در صورتی که تا فردا صبح این طرح حد نصاب داشته باشد، توسط هیئت رئیسه اعلام وصول می‌شود.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نشست بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس مبنی بر استیضاح وزیر اقتصاد که در کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد گفت: با توجه به اینکه سه طرح استیضاح جداگانه از سوی بنده، آقای علی‌اصغر خانی و آقای آصفری مطرح شده بود، ما سه نفر به شکل مجزا نقطه نظرات خود را در حضور آقای خاندوزی بیان کردیم. 

وی افزود: پس از سخنان ما، آقای خاندوزی نیز طی اظهاراتی از عملکرد خود دفاع کرد ولی با این وجود بنده از توضیحات ایشان قانع نشدم و تصریح کردم که این توضیحات زمانی قانع کننده است که آثار مثبت اقدامات وزارت اقتصاد برای مردم در زندگی روزمره‌شان قابل لمس باشد. 

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت:‌ نهایتاً گزارش نشست امروز جمع‌بندی و به هیئت رئیسه مجلس ارجاع می‌شود و در صورتی که تا فردا صبح تعداد متقاضیان هر یک از این سه طرح استیضاح از حد نصاب نیفتاده باشد، احتمالا در نشست علنی فردای مجلس، طرح اسیتضاح از آقای خاندوزی اعلام وصول می‌شود. 

حاجی دلیگانی با بیان اینکه استیضاحی که بنده و آقای آصفری مطرح کردیم هم‌اکنون زیر حدنصاب است، گفت: با این حال استیضاح آقای خانی همچنان با حدود ۱۴ امضا دارای حدنصاب بررسی در صحن مجلس است. البته بر اساس تبصره یک ماده ۱۳۴ آیین نامه داخلی مجلس این امکان وجود دارد که هر سه استیضاح به شکل یکپارچه و در قالب یک طرح به هیئت رئیسه ارجاع شود که در این صورت تعداد امضاها به حدود ۳۰ امضا می‌رسد. 


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4418 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 14126
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات