نقشه ایران، نابودی عربستان و اشغال مثلث نفتی بین النهرین است! / برنامه A2/AD تهران همان طرح آناکوندای اسکات است / توقف ایران تلفات فاجعه باری به بار خواهد آورد / تهران به راحتی کمربند ضدهوایی ناتو برای دفاع از اعراب را نابود می کند
22 اکتبر 2016
ساعت انتشار مطلب : 17:11 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
سرویس بین الملل «انتخاب»؛ اسرائیل نشنال نیوز نوشت: تنها میراث اوباما ابرقدرتی به نام جمهوری اسلامی ایران است که علاوه بر توانایی هسته ای ۶۰% منافع نفتی جهان را در خود جای داده است.
به گزارش «انتخاب»، در آغاز جنگ داخلی آمریکا در سال ۱۸۶۱ وینفرد اسکات یکی از فرماندهان نظامی ایالت های شمالی آمریکا در تضاد مستقیم استراتژیک با جرج مک کلان دیگر فرمانده ایالت شمالی قرار گرفت.
فرمانده مک کلان معتقد بود که حمله مستقیم به جنوب کار درستی است اما شکست خورد. اسکات معتقد به محاصره و حمله آرام به جنوب بود. در ابتدا، نقشه اسکات به شدت مورد استهزا قرار گرفت و به نقشه آناکوندا یا مار کشنده و ولی آرام معروف شد. در آن زمان نقشه آناکوندای اسکات در نهایت به هسته اصلی جنگ شمال و جنوب و پیروزی شمالی ها تبدیل شد.
با این وجود استفاده از این نقشه به آدم خوب ها محدود نمیماند. امروز به دلایل تاکتیکی مشابه نقشه غیر مستقیم اسکات, ایران گام ها موفقیت آمیزی در به کار گیری نقشه مدرن آناکوندا برای نابودی عربستان و اشغال مثلث نفتی بین النهرین که ۵۴% منابع نفتی جهان را در خود جا داده است را اجرا کرده است. در اصطلاح نظامی امروزی به استراتژی ایران شبکه رزمی ضد-دسترسی/انکار-منطقه ((A2/AD  گفته میشود.
در حقیقت میتوان تئاتر نمایشی ایران برای جدایی شبه جزیره عربی و شامات را به عنوان یک نقشه  حمله آناکوندای یکپارچه با عربستان سعودی و کشورهای عربی خلیج فارس به عنوان تنها هدف این کشور ببنید.
ایران در صدد محاصره و خفه کردن عربستان  از طریق اطمینان حاصل کردن از عدم توانایی ایالات متحده در دفاع از پادشاهی های عرب منطقه در زمان حمله ایران به قلب آنهاست.
شباهت استراتژی آناکوندای اسکات و برنامه A2/AD ایران قابل توجه است.
در غرب ژنرال اسکات پیش بینی حرکت به سمت جنوب و پایین روخانه می سی سی پی را برای “تقسیم کنفدراسیون به دو قسمت” را کرده بود. امروز در شمال شرق ایران به سمت شمال و بالادست دجله و فرات با هدف دسترسی به مدیترانه از طریق عراق و سوریه و لبنان و تقسیم جبهه نبرد ترکیه/شام به دو قسمت در حرکت است.
در انتخابات قبل میت رامنی هشدار داده بود و همه به ادعای میت رامنی در مناظره انتخاباتی اش با اوباما خندیند و گفتند پر واضح است که ایران تنها متحد سوریه در جهان عرب است. این مسیر آنها به دریاست.
دریافت آنها از حرف های رامنی اشتباه بود. منظور او مسیر ایران به مدیترانه بود نه مسیر سوریه به خلیج فارس.
آنچه پل زمینی هلال شیعه از ایران به مدیترانه انجام میدهد تنها یک مسیر ایرانی به دریا را ایحاد نمیکند بلکه یک ارتباط استراتژیک بین پایگاه های ناتو در ترکیه و اهداف نهایی ایران برای حمله یعنی پادشاهی های سنی خلیج فارس ایجاد میکند.
هلال شیعی ایران ناتو و بین النهرین را از هم جدا میکند. با این روش کنترل عملیاتی ایران در منطقه افزایش می یابد. در صورت حمله ایران به عربستان، تهران میتواند کمربند ضد هوایی شرق به غرب را که توسط پایگاه های ناتو در ترکیه برای نجات کشورهای سنی خلیج فارس تدارک دیده شده را پاره کرده و خود حملات رعد آسایی را سازماندهی کند.
برخلاف صدام حسین در کویت یا هیتلر در دانکرک ایران هرگز متوقف نمیشود و صبر نمیکند اعراب حول کویت مجدد دور هم جمع شوند.
در عوض ایران به سمت غرب سواحل خلیج فارس رفته و راه را به سمت دریای عمان مینندند. به این ترتیب راه رفت و برگشت عرب ها را مسدود میکنند. ایران به وسیله دفاع هوایی اش در سراسر هلال شیعی  تا مدیترانه هر نیروی کمکی ناتو از ترکیه را  بی فایده میکند و تلفات فاجعه باری برای توقف ایران به بار خواهد آورد.
به اسکات برگردیم. در راستای سواحل شرقی کنفدراسیون ژنرال اسکات نقشه محاصره دریایی بنادرجنوب را طرح ریزی کرده بود. این محاصره دریایی باعث مسدود شدن راه مهمات و غذا به سمت جنوب بود به فلج شدن نیروها و صنایع جنوب منتهی شد. امروز در جنوب غربی شبه جزیره غربستان ایران از طریق همکاری با حوثی های یمن در یمن به طور نیابتی در جنگ است/ این میتواند به ایجاد یک نقطه استراتژیک در تنگه باب المندب ختم شود.
نیروهای کمکی آمریکا شاید بتوانند این خط را بشکنند اما درآن زمان آنها ناجاراند که راهشان را از تنگه هرمز باز کنند. بنابراین بازی ایرانی ها میتواند در خلیج فارس قبل از اینکه آمریکایی ها حتی بتوانند به باب المندب برسند در نردیکی تنگه هرمز تمام شود.
در مجموع نیروهای نظامی ایران به خوبی استراتژی مدرن A2/AD آناکوندا را در ترکیب با بازی “گو” ژاپنی ها و در تعادل با بازی شطرنج برای پیروزی بر عربستان در غرب طرح ریزی کرده اند.
در این میان در عملیات های دریایی نیروی دریایی اخیر دریادار جان دیچاردسن اعلام کرد که استراتژی A2/AD مرده است به جای اینکه در مورد چگونگی شکست ایران تحت رهبری ابلهانه اوباما  که خودش را وقف پروتک های پنتگاتون برای عملیات تغییر جنسیت کرده است نقشه ای بکشد.
جهان خیلی دیر متوجه خواهد شد که اوباما تنها یک میراث به جا گذاشته و آن ابرقدرت مسلح به بمب اتمی به نام ایران است که ۶۰% منابع نفتی جهان را در دست دارد.

نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4676 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 1352
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات