عصر ایران:زاکانی: قفلی که ۸ سال به مملکت زدند تا یک تا دو سال آینده باز می شود
02 ژانویه 2023
ساعت انتشار مطلب : 10:19 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

شهردار تهران: چندی پیش در یکی از دانشگاه ها یکی از دانشجوها که گویی هیچ اطلاعی از شرایط جهانی نداشت گفته بود که اگر آمریکا غضب کند نابود می شویم و بنده به او گفتم که آمریکا بالاتر از غضب هم کرده اما خودش شکست خورده؛ سال ۵۷ در جلوگیری از انقلاب شکست خورد، سپس ۱۰ سال برای تجزیه طلبی جنگیدند اما شکست خوردند، البته ما آسیب خوردیم اما قویتر شدیم.
شهردار تهران با اشاره به تلاش دشمنان برای آسیب زدن به جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکا دیگر آمریکای گذشته نیست و ایالت متحده در سراشیبی سقوط قرار دارد.

به گزارش ایرنا، علیرضا زاکانی امشب یکشنبه در مراسم یادواره شهدای دفاع مقدس، جبهه مقاومت و امنیت که در مسجد اباصالح(عج) شهرری برگزار شد با بیان این مطلب افزود: در خصوص اتفاقات اخیر پیش از آن آشوب ها، بحث کره جنوبی و انتقال ارز تا انتهای کار پیش رفته بود و با شروع این اتفاق گفتند پول را به شما نمی دهیم و انگلیس و آلمان و فرانسه پشت این ماجرا افتادند و حتی با یک دلقک عکس گرفتند اما اکنون پس از سه ماه دست از پا درازترند.

شهردار تهران در ادامه با اشاره بر اهمیت حفظ نظام اسلامی به عنوان امانت شهدا تصریح کرد: یکی از سنت های الهی سنت‌ ابتلا و امتحان است. همه امتحان می شوند و کسی نیست که پا به این جهان بگذارد و امتحان نشود؛ این امتحان تاریخ معینی ندارد و هر لحظه برای ما امتحان است و خداوند در دلیل این امتحان فرموده برای اینکه راستگویان را از دروغگویان تفکیک کنیم.

وی با بیان اینکه هم به نعمت و هم به سختی ها امتحان می شویم، افزود: اگر نعمت را پاس نداریم در واقع در این امتحان رفوزه شده‌ایم‌ لذا موضوع امانتداری و توجه به نعمت در اختیار، یک روی سکه و صبر و بردباری در مقابل مشکلات روی دیگر این سکه است.

زاکانی با اشاره به اینکه این مراسم مربوط به شهدا است و در رابطه با شهدا، مهم این است که بدانیم پیام شهدا چیست و در وضعیت فعلی چطور می توانیم بهتر امتحان پس بدهیم تا در مقابل خداوند و معصومین شرمنده نباشیم، ادامه داد: بزرگترین نعمت در دست ما، نعمت نظام اسلامی است. از آدم ابوالبشر تا امروز هفت تا ۱۰ هزار سال زمان طی شده و پیامبران و انبیا آمده‌اند و شرایط به سمتی رفته که ما به ازای آن در سال ۵۷ یک نظام شکل گرفت که ادعا و شعارش بزرگ است زیرا آمده به اسلام ناب محمدی عمل کند.

به گفته وی، این انقلاب دشمن زیادی دارد و شیاطین و استکبارگران همیشه درصدند تا انتقام بگیرند؛ چرا که چند صد سال زمینه‌چینی کرده‌اند تا جهان را غارت کنند اما انقلاب اسلامی این معادلات را به هم ریخته و از این رو ۴۴ سال است که به صورت ویژه امتحان می شویم.

شهردار تهران اضافه کرد: انقلاب کردن بسیار راحت تر از حفظ انقلاب است، چرا که خیلی ها بودند که انقلاب کردند اما بعدا نتوانستند همراه انقلاب بیایند و حتی برخی ها در مقابل آن ایستادند، بنابراین درس شهدا درس امانتداری است تا ما این نظام را حفظ کنیم.

وی عنوان کرد: امروز نظام اسلامی و رهبری امانت در دست ما و مردم امانت در دست مسئولین هستند اگر با هم‌ باشیم دنیا حریف ما نیست و اگر با هم نباشیم اتفاقی که می افتد از اکنون قابل‌ پیش بینی است.

شهردار تهران اضافه کرد: خون سیدالشهدا (ع) که قله افتخار بشریت است بر زمین ریخت تا نظام اسلامی شکل بگیرد و بعد از ۱۴۰۰ سال این توفیق نصیب ما شد و چنین فرصتی دست داد که امروز این امانت در دست ما باشد.

زاکانی با اشاره به اینکه امروز شرایط جهان در حال تغییر است و مانند ۴۰ سال پیش نیست، بیان کرد: چندی پیش در یکی از دانشگاه ها یکی از دانشجوها که گویی هیچ اطلاعی از شرایط جهانی نداشت گفته بود که اگر آمریکا غضب کند نابود می شویم و بنده به او گفتم که آمریکا بالاتر از غضب هم کرده اما خودش شکست خورده؛ سال ۵۷ در جلوگیری از انقلاب شکست خورد، سپس ۱۰ سال برای تجزیه طلبی جنگیدند اما شکست خوردند، البته ما آسیب خوردیم اما قویتر شدیم.

شهردار تهران با بیان اینکه سال ۷۰ بوش پدر نظم نوین جهانی کل جهان به کدخدایی آمریکا را مطرح کرد اما نشد، ادامه داد: همچنین در سال ۸۰‌ بوش پسر، خاورمیانه بزرگ را مطرح و اعلام کرد که کشورها یکپارچه آمریکایی شوند اما باز نتوانستند؛ سال ۸۵ به لبنان حمله شد و خانم رایس اعلام کرد که ما با چهار کشور لبنان، سوریه، عراق و ایران کار داریم اما نتوانستند؛ سال ۸۹ اراذل و اوباش جهان را جمع کردند و به سوریه و عراق آوردند تا بعد به سراغ ما بیاورند که سر ما را زیر پای خودشان له کنند تا برای جهان عبرت شود اما سردار شهید سلیمانی و دیگر همراهانش در مقابل آنان ایستادند، ما شهید دادیم و آسیب خوردیم اما بزرگ شدیم و عملا پرونده داعش بسته شد.

زاکانی با بیان اینکه بنابراین بخشی از ریشه شرایط فعلی عداوت و دشمنی است و راه مبارزه با آن این است که با مسئولیت پذیری قوی شویم، تصریح کرد: در این اتفاقات تب و آشفتگی‌ای را دیدیم که ماحصل آن باید مسئولین را بیدار کند تا از زندگی مردم گره گشایی کنند و اگر غفلتی وجود دارد با جهاد تبیین غفلت زدایی کنند؛ در این ۴۴ سال هر موقع به اسلام عمل کردیم، تبعیت از امام (ره) و رهبری داشتیم و هر موقع به مردم خدمت کردیم خداوند باب رحمت را باز کرده و ما موفق بودیم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه به فرموده رهبری این انقلاب قطع یقین به سرمنزل مقصود می رسد، گفت: این فراز و نشیب ها به پایان می رسد. به عنوان کسی که در هیات دولت حضور دارد شاهد تلاش دولت برای حل مشکلات مردم هستم. امروز ذخایر کشور تا شهریور ماه سال آینده، دو سه برابر ذخایر گذشته است اما دشمن تلاش می کند نگذارد ما کار کنیم.

وی با بیان اینکه همه اینها به برکت توجه به خدا و ایثار و فداکاری و ماندن در مسیر است، اضافه کرد: از سال گذشته ایجاد قرارگاه جهادی مسکن را دنبال کردیم چرا که ۵۱ درصد مردم تهران اجاره نشین هستند و در این مدت برای قریب ۴۰۰ هزار واحد تفاهم نامه نوشتیم و قرار است سالی ۱۸۰ هزار واحد عملیاتی شود و قفلی که هشت سال به مملکت زدند تا یک تا دو سال آینده باز می شود.

شهردار تهران با طرح این سوال که چرا حاج قاسم، حاج قاسم شد، خاطرنشان کرد: سردار شهید سلیمانی چیزی برای خود نخواست و هر چه خواست برای اسلام و مردم خواست و خودش را فدا کرد؛ شهیدانه زندگی کرد تا گوی سبقت را از دیگران برباید؛ البته راه برای حاج قاسم شدن باز است و شرط آن این است که صادق باشیم.

زاکانی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در جلسه ای اخیرا به مسئولان فرمودند که فرصت نوکری و خدمت به مردم را پاس بدارید و با عمل‌تان با مردم حرف بزنید.

وی با بیان اینکه ما هستیم و نعمت انقلاب، رهبری و مردم، افزود: خیلی مواقع انسان وقتی در معرض امتحان قرار می گیرد به آثار آن دقت ندارد، وقتی افرادی در شعب ابی‌طالب با یک خرما چند نفر افطار می کردند و پای دین خدا ایستادند فکر نمی کردند، امروز اسلام این تجلی و عظمت را داشته باشد. آنان به‌ وظیفه خود عمل کردند، اما سبب شدند تا اسلام پاگیر شود و آنان در همه مواقف در فراگیر شدن اسلام شریک هستند.

زاکانی گفت: ما ناظر به نبود شهید، گریه می کنیم اما نکته دوم این است که باید نگاه کنیم در زمان حیات خود چه‌ کار کرده و باید حق را از باطل و سره را از ناسره بشناسیم و شهید را الگو قرار می دهیم. این شهید زنده است و از ما دستگیری می کند. شهید در آن دنیا نیز دست ما را می‌گیرد به شرطی که در مسیر درست قرار بگیریم.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4418 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 13367
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات