عربستان: موضعمان درباره فلسطین تغییر نخواهد کرد
30 جولای 2022
ساعت انتشار مطلب : 9:58 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

محمد العتیق، جانشین کاردار هیئت عربستان در سازمان ملل گفت: مواضع ما براساس راهکار تشکیل دو کشور و اصول بین المللی و طرح صلح عربی است که شامل تشکیل کشور فلسطین در مرز‌های ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی و پایان اشغالگری اسرائیل در تمام خاک کشور‌های عربی از جمله جولان و لبنان است.

عربستان اعلام کرد که اجازه دادن به تمام شرکت‌های هواپیمایی از جمله اسرائیل برای استفاده از حریم هوایی این کشور با تعهدات بین المللی مرتبط است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، محمد العتیق، جانشین کاردار هیئت عربستان در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت درباره فلسطین اعلام کرد: تصمیم ما درباره اجازه دادن به تمام شرکت‌های هواپیمایی از جمله شرکت‌های هواپیمایی اسرائیل برای استفاده از حریم هوایی عربستان با تعهدات بین المللی مرتبط است و مقدمه‌ای برای اقدامات دیگر نیست. موضع ما درباره فلسطین ثابت است. ما همواره از ملت فلسطین حمایت می‌کنیم و بر اهمیت صلح فراگیر و دائم در خاورمیانه به عنوان یک گزینه استراتژیک برای پایان دادن به یکی از طولانی‌ترین و پیچیده‌ترین نزاع‌های تاریخی در جهان معاصر تأکید داریم.

وی گفت: مواضع ما براساس راهکار تشکیل دو کشور و اصول بین المللی و طرح صلح عربی است که شامل تشکیل کشور فلسطین در مرز‌های ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی و پایان اشغالگری اسرائیل در تمام خاک کشور‌های عربی از جمله جولان و لبنان است.

العتیق بر اهمیت ابقای منطقه خلیج فارس به عنوان یک منطقه خالی از سلاح کشتارجمعی و اهمیت همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی در این باره تأکید کرد.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4846 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 12559
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات