رشیدی‌ کوچی، نماینده مجلس در گفت و گو با «انتخاب»: وزیر ارتباطات با فعال کردن Safe Search روی گوگل، همه ایرانی ها را زیر سن قانونی در نظر گرفته / این فقط موجب تقویت استفاده از فیلترشکن ها می شود / سرعت اینترنت کاهش پیدا کرده؛ منتظر پاسخ وزیر هستیم
27 جولای 2022
ساعت انتشار مطلب : 9:59 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)


نماینده مردم مرودشت در مجلس در واکنش به فعال شدن گزینه جست و جوی ایمن بر روی گوگل، می‌گوید که آنچه وزیر ارتباطات گفته، گویا خواسته عموم جامعه بوده است، اما به باور من درباره این موضوع توجیه نامناسبی است. بالاخره Safe search یک گزینه‌ای است که به صورت اختیاری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و خانواده‌ها می‌توانند آن را فعال کنند. اینکه تمام ایرانیان را زیر سن قانونی در نظر بگیریم و این گزینه را فعال کنیم قطعا باعث تقویت استفاده از راه‌های دور زدن امن اینترنت و استفاده از فیلترشکن‌ها می‌شود

نماینده مردم مرودشت در مجلس در واکنش به فعال شدن گزینه جست و جوی ایمن بر روی گوگل، می‌گوید که آنچه وزیر ارتباطات گفته‌، گویا خواسته عموم جامعه بوده است اما به باور من درباره این موضوع توجیه نامناسبی است. بالاخره Safe search یک گزینه‌ای است که به صورت اختیاری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و خانواده‌ها می‌توانند آن را فعال کنند. اینکه تمام ایرانیان را زیر سن قانونی در نظر بگیریم و این گزینه را فعال کنیم قطعا باعث تقویت استفاده از راه‌های دور زدن امن اینترنت و استفاده از فیلترشکن‌ها می‌شود.

جلال رشیدی کوچی در گفت و گو با «انتخاب» درباره علت کاهش سرعت اینترنت در ایران، اظهار کرد: «در چند وقت گذشته برخی اتفاقاتی افتاده که منجر به کاهش سرعت اینترنت شده است. گاهی وقت‌ها مسئولین امر می‌گویند که علتش به خرابی زیرساخت‌ها، قطعی برق یا پایین بودن پین شبکه برمی‌گردد. برای ما هم این سوال وجود دارد که اگر زیرساخت‌ها و شبکه آنقدر معیوب است، بالاخره باید اقدامی هم برایش انجام گیرد.»

این نماینده مجلس افزود: «ما از بعد نظارتی از وزیر ارتباطات، هم درباره کاهش سرعت اینترنت و هم درباره حذف بسته‌های مقرون به صرفه شرکت‌های اینترنتی، سوالی را پرسیده‌ایم و منتظر هستیم که پاسخ ایشان را بشنویم. اگر قانع‌کننده بود که آن را اطلاع مردم می‌رسانیم و اگر هم پاسخ‌شان قانع‌کننده نبود، قطعا ما هم این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.»

رشیدی کوچی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه فعال شدن گزینه safe search در موتورهای جستجوگر، به دستور کدام نهاد بوده است، گفت: «آنچه وزیر محترم ارتباطات گفته‌اند، گویا خواسته عموم جامعه بوده است اما به باور من درباره این موضوع توجیه نامناسبی است. بالاخره Safe search یک گزینه‌ای است که به صورت اختیاری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و خانواده‌ها می‌توانند آن را فعال کنند. با این هدف که از انحراف فرزندان‌مان جلوگیری کنیم، بالاجبار این گزینه را برای همه فعال کنیم، دقیق و درست نیست.»

وی ادامه داد: «در این موضوع قائل به این هستم که هر چه قدر آموزش را تقویت کنیم، خانواده‌ها قطعا می‌توانند برای اینکه فرزندان‌شان چگونه از اینترنت استفاده کند، برنامه‌ریزی کنند. اینکه تمام ایرانیان را زیر سن قانونی در نظر بگیریم و این گزینه را فعال کنیم قطعا باعث تقویت استفاده از راه‌های دور زدن امن اینترنت و استفاده از فیلترشکن‌ها می‌شود.»


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4419 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 12545
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات