نخست‌وزیر ارمنستان: ایران شریک ماست/ در هیچ توطئه‌ای علیه ایران دست نداشته و نخواهیم داشت / هرگز فراموش نمی‌کنیم که ایران در اوایل دهه نود، عزیزِ ارمنستان بود
04 اکتبر 2021
ساعت انتشار مطلب : 11:17 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)


نخست وزیر ارمنستان در اظهاراتی به اهمیت روابط کشورش با ایران تاکید کرده و بیان کرد ایروان هیچ گاه در توطئه‌ای علیه ایران دست نداشته است.

نخست‌وزیر ارمنستان: ایران شریک ماست/ در توطئه‌ای علیه ایران دست نداشته و نخواهیم داشت / هرگز فراموش نمی‌کنیم که ایران در اوایل دهه نود، عزیزِ ارمنستان بود

نخست وزیر ارمنستان در اظهاراتی به اهمیت روابط کشورش با ایران تاکید کرده و بیان کرد ایروان هیچ گاه در توطئه‌ای علیه ایران دست نداشته است.

به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری ارمنستان نیوز، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در دیدار با نمایندگان جامعه ارمنی لیتوانی در ویلنیوس گفت که ارمنستان هرگز درگیر توطئه هایی علیه ایران نمی شود، زیرا روابط دوجانبه را ارزشمند می داند.

پاشانیان درباره برخی شایعات در این باره گفت: «این خبر درست نیست، محافل خاصی هستند که هر از چند گاهی مطالبی را در مطبوعات ایران در مورد دخالت ارمنستان در برخی از توطئه ها علیه ایران منتشر می کنند. من مطمئن هستم که شرکای ایرانی ما می دانند که ارمنستان هرگز درگیر نشده و نخواهد شد. در توطئه ای علیه ایران شرکت می کنند، زیرا این روابط برای ما بسیار مهم است.»

وی خاطرنشان کرد که طرف ارمنی هرگز فراموش نمی کند که ایران در اوایل دهه نود “عزیز” ارمنستان بود.

پاشینیان ادامه داد: ایران شریک ماست. من بر این باورم که شرکای ایرانی ما می‌دانند ارمنستان هیچ گاه در توطئه‌ای علیه ایران دست نداشته است و نخواهد داشت، چون این روابط به شدت برای ارمنستان اهمیت دارند. ما هیچ وقت فراموش نخواهیم کرد که ایران در اوایل دهه نود میلادی نقشی حیاتی برای ما پیدا کرد. این یک بنیان مستحکم برای روابط ماست که ارمنستان واقعا نمی‌تواند به خاطر آن در توطئه‌ای علیه ایران مشارکت کند.

او همچنین گفت، تحریم‌ها مانع روابط اقتصادی با ایران می‌شوند.

پاشینیان همچنین اجرایی شدن پروژه‌های مشترک بزرگ با ایران را اعلام کرد.

نخست وزیر ارمنستان در آخر اظهار کرد که این کشور در مدت اخیر، مشکلات دیرینه را با ایران حل کرده‌ است.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4418 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 11681
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات