خطیب زاده: ایران با همه طرف‌های فعلی در افغانستان روابط خود را دارد / براساس عملکرد طالبان در خصوص دعوت آنها تصمیم می‌گیریم
13 سپتامبر 2021
ساعت انتشار مطلب : 10:58 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه: جمهوری اسلامی ایران با همه طرف‌های فعلی در افغانستان روابط خود را دارد، گفت: مسیری که به برادرکشی در افغانستان ختم شود را محکوم می‌کنیم و تاکیدمان بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان است.

به گزارش «انتخاب»، خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه درباره به‌رسمیت شناختن طالبان گفت: ایران جزو معدود کنشگرانی است که با همه طرف ها در افغانستان روابط خود را دارد. با برخی گفت‌وگوهای فراگیرتر و با برخی محدودتر داشته است. همواره سعی کردیم با این گروه‌ها گفت‌وگو کنیم و دور اول گفت‌وگوهای فراگیر بین‌الافغانی در تهران برگزار شد و سعی کردیم همه گروه‌ها را مشارکت دهیم.

او گفت: تأکید کردیم مسیری که به برادرکشی در افغانستان بینجامد مسیر درستی نیست. بر خواست و اراده مردم در آینده افغانستان و عدم دخالت خارجی تأکید کردیم. آن‌چه اراده قطعی ماست تقویت روابط با مردم افغانستان و کمک به تحقق خواست و اراده مردم مظلوم و سربلند و غیور افغانستان است.

خطیب‌زاده درباره دعوت از ایران برای مراسم تحلیف حکومت طالبان نیز گفت: زود است در این زمینه صحبت کنیم. باید تشکیل دولت آینده افغانستان را ببینیم و بعد در مورد موضوعات دیگر تصمیم می‌گیریم. براساس عملکرد طالبان در خصوص درخواست و دعوت آنها تصمیم می‌گیریم.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4972 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 11581
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات