قالیباف: رهبری به من فرمودند به جز در وظایفی که قانون بر عهده من گذاشته، در امور دیگر اجرایی و دولتی دخالت نمی‌کنم / حوزه‌های دفاع، امنیت داخلی و خارجی و سیاست خارجی بر اساس قانون اساسی بر دوش رهبری است / رئیسی به من گفت در رابطه با وزرای فرهنگی نیز نظر رهبری را گرفته‌
22 آگوست 2021
ساعت انتشار مطلب : 17:21 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

رئیس مجلس گفت: بنده زمانی در خدمت رهبر انقلاب بودم، ایشان فرمودند: من جز در وظایفی که قانون اساسی بر عهده من گذاشته به امورات دیگر در بخش‌های اجرایی و دولتی دخالت نمی‌کنم.

رئیس مجلس گفت: بنده زمانی در خدمت رهبر انقلاب بودم، ایشان فرمودند: من جز در وظایفی که قانون اساسی بر عهده من گذاشته به امورات دیگر در بخش‌های اجرایی و دولتی دخالت نمی‌کنم.

به گزارش «انتخاب»، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۳۱ مرداد) قوه مقننه و در جریان بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی اطلاعات، گفت: من در صحبت‌های قبلی خود نیز اشاره کردم قانون اساسی وظایفی را بر عهده شخص رهبری گذاشته است؛ در بندهای ۴ و ۵ اصل ۱۱۰ قانون اساسی موضوع صلح و جنگ و امنیت از وظایف رهبری است.

وی ادامه داد: در شورای عالی امنیت ملی، وزرای اطلاعات، کشور، خارجه و… عضو هستند و بر اساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی، مصوبات شورای عالی امنیت ملی پس از تأیید و تصویب مقام معظم رهبری قانونی و قابل اجرا است و مسئولیت امنیت و دفاع کشور بر عهده ایشان است.

نماینده تهران در مجلس افزود: زمانی در خدمت حضرت آقا بودم؛ ایشان فرمودند: من جز در وظایفی که قانون اساسی بر عهده من گذاشته به امورات دیگر در بخش‌های اجرایی و دولتی دخالت نمی‌کنم.

قالیباف اضافه کرد: آقای رئیسی نیز گفتند که با حضرت آقا برای انتخاب این وزرای مربوطه مشورت کردند و تأیید ایشان را گرفتند. این کار به این دلیل است که حوزه‌های دفاع، امنیت داخلی و خارجی و سیاست خارجی بر اساس قانون اساسی بر دوش رهبری است؛ البته ممکن است یک رئیس دولت محترمی درباره انتخاب مابقی وزرا نیز از مقام معظم رهبری نظر مشورتی بگیرد کما اینکه از دیگران نیز می‌گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به عنوان مثال، بسیاری مواقع دیده‌ام که در حوزه‌های فرهنگی از مقام معظم رهبری نظر می‌گیرند. جناب آقای رئیسی به من گفتند در رابطه با وزرای فرهنگی نیز نظر رهبری را گرفته‌اند. این دیگر خواسته رئیس یک دولت است که بخواهد نظرات مشورتی بگیرد.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4418 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 11430
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات