زاکانی درمورد کنار رفتن از مجلس به خاطر حضور در شهرداری تهران: نگاهم حضور در میدانی دیگر در جبهه دفاع مقدس است / قالیباف گفت وزارت رفاه، وزارت بهداشت و دفتر رییس‌جمهور برای شما مطرح است؛ گفتم شهرداری ارجح است
09 آگوست 2021
ساعت انتشار مطلب : 15:46 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

علیرضا زاکانی شهردار منتخب شورای شهر تهران توضیحاتی درباره قبول پست شهرداری تهران در صفحه توییتر خود ارائه کرد.

علیرضا زاکانی، شهردار منتخب شورای شهر تعران در رشته توییتی و در تشریح قبول پست شهرداری تهران نوشت:

“در ۱۲سال نمایندگی مردم عزیز تهران و یکسال خدمتگزاری به مردم شریف قم و مرکز پژوهشهای مجلس هیچگاه شخصا داوطلب ترک مجلس نبودم. بارها گفته‌ام هرجا که خدمت کرده‌ام را مرکز عالم دانسته و هرگز بجای دیگر فکر نکرده‌ام؛ اکنون هم شرمنده مردم قم هستم اما نگاهم حضور در میدانی دیگر در جبهه دفاع مقدس است.

در انتخابات ریاست جمهوری۱۴۰۰به علت نیاز و برای دفاع ازانقلاب به صحنه آمدم و پس از پیروزی جریان انقلاب به مرکز پژوهشها بازگشتم و با وجود علاقه قلبی و ارتباط نزدیک با آیت الله رئیسی و اعضای شورای شهر، هیچگاه سخن از مسئولیت جدید بر زبان نیاوردم و اقدامی نکردم.

برخی از اعضای محترم شورای شهر تهران پذیرش مسوولیت شهرداری تهران را ابتدا در جمع خود و سپس با بنده مطرح کردند که به دلیل ضرورت تحول ساختاری، فرهنگی – اجتماعی و زنده کردن روح شهر و نزدیکی به متن مردم، پذیرفتم برنامه ارائه دهم.

چون ایجاد تحول در تهران بدون کمک سران قوا میسر نیست، به دیدارشان رفتم تا از آنها مشورت و یاری بگیرم. آقای قالیباف گفت وزارت رفاه، وزارت بهداشت و دفتر رییس‌جمهور برای شما مطرح است، بنده گفتم برای آنها افراد بهتری وجود دارد و تحول شهرداری ارجح است.

آقای رییسی گفت تا سه روز قبل تصمیم داشتم از شما در چند جای دولت استفاده کنم و با رهبری هم صحبت کردم و تعاریفی نقل کردند [که لایقش نیستم] از وقتی شنیدم برای شهرداری مطرح هستید به نظرم مهم آمد و کار بزرگی است.

آقای رییسی گفتند اگر رفتید حتما کمک میکنم و در جلسات دولت هم می آیید؛ ان شاءالله با همکاری مشترک دولت، مجلس و شهرداری، تحول به نفع مردم را رقم بزنیم. بنده هم ضمن تشکر از لطف ایشان عرض کردم تلاش میکنم بار تهران را از دوش دولت بردارم.

پس از ارائه برنامه در جمع اعضای محترم شورای شهر، اکثر اعضا لطف داشتند و نگاه و برنامه‌های مرا پسندیدند. با احترام به سایر عزیزان مطرح شده، از همه اعضای محترم شورا چه آنها که ابتدا رای دادند یا در نهایت همراه شدند تشکر و قدردانی میکنم و باور دارم برای خدمت به میلیونها شهروند تهرانی، ما ۲۲ نفر با هم هستیم.”


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4972 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 11404
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات