بیشتر نامزدها اصولگرا هستند و رقیب قوی ندارند / انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود کنعانی مقدم، فعال اصولگرا: هیچکدام از کاندیداها به نفع رئیسی کنار نمی روند
29 مه 2021
ساعت انتشار مطلب : 15:41 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اینکه اگر افرادی که از جریان اصولگرایی در انتخابات حاضر هستند،‌ با یکدیگر ائتلاف نکنند، انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود، تاکید کرد که دولت ائتلافی نمی‌تواند مشکلات کشور را حل کند و چه بسا خودش مشکلی برای کشور شود برای همین هم دولت آینده ۴ ساله خواهد بود.

ایلنا: فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اینکه اگر افرادی که از جریان اصولگرایی در انتخابات حاضر هستند،‌ با یکدیگر ائتلاف نکنند، انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود، تاکید کرد که دولت ائتلافی نمی‌تواند مشکلات کشور را حل کند و چه بسا خودش مشکلی برای کشور شود برای همین هم دولت آینده ۴ ساله خواهد بود.

حسین کنعانی‌مقدم، درباره اینکه آیا جریان اصولگرایی روی یک نفر برای انتخابات ریاست‌جمهوری ائتلاف خواهد کرد، اظهار داشت: با توجه به آرایش سیاسی که نامزده‌های انتخابات ریاست جمهوری از جریان اصولگرایی، مستقل و اصلاح‌طلبی پیدا کرده‌اند و با توجه به اینکه بیشتر این افراد وابسته به جریان اصولگرایی هستند، رقابتی درون جریان اصولگرایی شکل می‌گیرد؛ این افراد خیلی جدی در مناظرات شرکت خواهند کرد و به تبیین مواضع خودشان خواهند پرداخت.

وی افزود: با توجه به اینکه آنها رقیب قوی ندارند، این رقابت همچنان ادامه پیدا می‌کند و این آقایان به نفع هیچ کسی کنار نمی‌روند؛ انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود؛ در دور دوم بحث ائتلاف کردن روی یک فرد مشخص بیشتر وجود دارد، تا اینکه بحث تعدد نامزدها مطرح شود.

این کنشگر سیاسی اصولگرا درباره اینکه آیا مهرعلیزاده و همتی به نفع فرد خاصی کنار می‌کشند یا تا آخر در کورس رقابت خواهند ایستاد، گفت: در عرصه رقابت‌ها برخی هیزم انتخابات هستند، یعنی ‌می‌آیند انتخابات را گرم کنند و خودشان بسوزند. برخی کبریت بی‌خطر هستند، یعنی حضور دارند و ادای رقابت هم درمی‌آورند اما چون رای نمی‌آورند، فقط می‌خواهند به عنوان مولفه حضور در انتخابات خودشان را مطرح کنند.

هیچکدام از کاندیداها به نفع رئیسی کنار نمی رود

وی با بیان اینکه انتخابات پیش رو رقابت مبتنی بر «گفتمان» است، بیان کرد: یعنی گفتمان اصلاح‌طلبی که آقای مهرعلیزاده آن را خواهد گفت، گفتمان کارگزارانی که آقای همتی مطرح می‌کند و گفتمان انقلابی و اصولگرایی که آقایانی که در جریان اصولگرایی هستند، مطرح خواهند کرد؛ اگر یکی از این گفتمان‌ها غالب شوند، افکار عمومی را تحت تاثیر قرار دهند و بتوانند تغییر فاز ایجاد کنند، فارغ از اینکه آن شخص چه کسی است، مردم رای خواهند داد.

عضو جبهه ایستادگی اضافه کرد: این افراد هئیت دولت خودشان را در افکار عمومی مطرح کنند؛ فرضا آقای مهرعیزاده یا آقای همتی بگویند با چه کسانی می‌خواهند دولت تشکیل دهند و افرادی هم که می‌خواهند وزیر شوند بیایند و تا آخر از ایده‌های خود دفاع کنند. در این انتخابات شخص مهم نیست بلکه گفتمان غالب خواهد شد و مدیریت دولت آینده را به عهده می‌گیرد.

وی درباره احتمال کنار کشیدن جلیلی به نفع رئیسی، تاکید کرد: در این دوره از انتخابات باید دولت ائتلافی شکل بگیرد و شورای ائتلاف و وحدت، جبهه پایداری و ایستادگی و مجموعه‌هایی که مطرح هستند، ائتلاف کنند و یک نفر را وزیر خارجه، یک نفر را دبیر شورای عالی امنیت ملی و یکی را هم معاون اول و… کنند؛ ‌اگر این تقسیم کار صورت گیرد، آقای رئیسی رای می‌آورد در غیر این صورت رای نخواهند آورد.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4448 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 10806
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات