آقاتهرانی: ارتباطم با جلیلی فوق العاده راحت است / با یک تلفن به جلیلی می‌گویم بیا فلان جا؛ وقتی اینگونه است من هیچ احساس خطری برای آینده نمی‌کنم
28 مه 2021
ساعت انتشار مطلب : 16:12 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نباید مردم را بترسانیم برای اینکه نظام زیر سوال برود، اینها راهش نیست، نظام به شما چنین اجازه ای نمی دهد، کمی تحملتان می کنند بعد هم جمعتان می‌کنند.

برنا: نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نباید مردم را بترسانیم برای اینکه نظام زیر سوال برود، اینها راهش نیست، نظام به شما چنین اجازه ای نمی دهد، کمی تحملتان می کنند بعد هم جمعتان می‌کنند.

«مرتضی آقا تهرانی»، نماینده مردم تهران و رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، در رابطه با لیست کاندیداهای ریاست جمهوری که توسط شورای نگهبان اعلام شد، گفت: شورای نگهبان طبق شرایطی که در نظر دارد باید لیستی از کاندیداهای دارای صلاحیت را از بین تعداد زیاد ثبت نامی ها، ارائه دهد. افراد برای حضور در عرصه شرایط خود را ارائه می دهند حال یا قبول می شوند یا رد. در هر جای دنیا، هر مدرسه، هر دانشگاه و یا اداره ای که پرونده فرد مورد قبول قرار نمیگیرد که نمی توان کافه را بهم زد! افراد باید بروند ایرادات خود را رفع کنند البته اگر دلایل رد شدن بی منطق و بی اساس باشد باید از حق خود دفاع کنند آن هم از راه قانونی، نه انکه یکدفعه بگوییم که تحریم می کنیم، یا بگوییم یک عده بچه هایمان را به خیابان ها می کشانیم، تا حقمان را بگیریم. دریک دوره شورای نگهبان ما را رد می کند در مقطعی هم شما را رد می کند، نباید که هر روز وسط خیابان با یکدیگر بجنگیم کجای دنیا به این صورت است؟

او ادامه داد: باید ببینیم این کار شورای نگهبان قانونی است یا خیر؟ اگر قانونی نیست بفرمایید، اگر هم قانونی است باید قاعده را پذیرفت. افراد رد صلاحیت شده باید بروند خود را اصلاح کنند اگر نقاط ضعفی دارند از طریق قانون آن را برطرف کنند. در سیاست، هدف وسیله را توجیه نمی کند برای اینکه به یک هدف مشخصی برسیم مثلا برای رئیس جمهور شدن، نمی توان به هر طریقی متوسل شد مثلاً برای رسیدن به هدف ریاست جمهوری اسلحه دست بگیرم و همه را بکشیم، این که نمی شود. یکی از ایرادهای ما به براداران و خواهران مجاهد خلقی که رد شدند این بود که در این کشور می گفتند هدف وسیله را توجیه می کند. نباید مردم را بترسانیم برای اینکه نظام زیر سوال برود، اینها راهش نیست، نظام به شما چنین اجازه‌ای نمی دهد، کمی تحملتان می کنند بعد هم جمعتان می کنند.

آقا تهرانی گفت: باید طبق قانون عمل کنیم، طبیعی است که برخی دوستان را شورای نگهبانی رد کند، خود شما هم اگر شورای نگهبان بودید همین کار را می کردید و می گفتید که قانون می گوید این آقا تابعیت آمریکایی دارد! حالا شما اگر اصلاح طلب باشید و یا اصولگرا باشید یا آدم مومنی باشید چه فرقی می کند این ایراد را دارید اینها باید بروند ایراداتشان را حل کنند. اگر مردم ما به اینجا برسند مخصوصا تیپ جوان و بچه ها که قانون مدار باشیم همه چیز درست شود.

این عضو جبهه پایداری در پاسخ به این سوال که آیا آقای جلیلی به نفع آقای رئیسی کنار می‌کشند و یا تا پایان انتخابات بنای رقابت با آقای رییسی را دارند، گفت: آقای جلیلی محترم هستند البته آقای رئیسی و بقیه دوستان همه محترم هستند. فردی احساس کرده که کشورش را دوست دارد و کاندیدا ریاست جمهوری میشود باید به این ها علاقه نشان داد، افراد یکسان نیستند. آقای جهانگیری در دور قبل گفتند من می آیم تا کاندیدا پوششی برای آقای روحانی باشم تا آخر هم ماندند و در مصاحبه ها حاضر شدند و چند روز مانده به انتخابات به نفع روحانی کنار رفتند، برخی اینگونه وارد میدان میشوند، بعضی هم یکدفعه کاندیدا میشوند و تاپایان میمانند و به نیت رییس جمهور شدن هم آمده اند، زمانی که شرایط جلو می رود خیلی ملاحظات انجام می شود. گاهی افراد به نسبت تخصص شان به دیگری برتری دارند. مثلاً من کاندیدا میشوم و میدانم که تخصص من در برابر فرد مقابلم در این رشته بهتر است و اگر بیایم به خوبی می توانم از حق دفاع کنم یا نگاه می کنم که اگر رای من وطرف مقابل شکسته شود به نفع نظام نیست خب در این صورت از عرصه بیرون می روم، در روایت هم از پیامبر اسلام آمده که می فرمایند که اگر دو نفر کاندیدا شوند و یکی ببیند که دیگری از او بهتر است ولی در صحنه بماند او یک خائن است، وقتی می داند که نفر دیگر از او بهتر است و ‌در جمع برای مردم بهتر خدمت می کند در صحنه ماندنش برای کشور جایز نیست. هم آقای جلیلی و هم آقای رئیسی این احساس را دارند که خدمت کنند قاعدتا هم نگاه می کنند که ببینند کدام بهتر هستند، امیدوارم تجمیع و وحدتی ایجاد بشود.

او در پاسخ به این سوال که با این تفاسیر آقای جلیلی تا آخر می مانند و یا همان کاندیدا پوششی هستند؟ بیان کرد: این به دیدگاه افراد برمیگردد، اتفاقا آقای جلیلی و آقای رئیسی آدمهایی هستند که با مردم زندگی می کنند. من خودم ارتباطم با آقای جلیلی فوق العاده راحت است با یک تلفن می گویم بیا فلان جا. وقتی که اینگونه است من هیچ احساس خطری برای آینده نمیکنم. این آقایان بیایند، بایستند و کارشان را کنند و بعد هر کدام دیدند که بهتر هستند در عرصه بمانند.

آقا تهرانی در پاسخ به این سوال که با این رابطه نزدیک که گفتید با آقای جلیلی دارید آیا ایشان قصد رییس جمهور شدن دارند یا به نفع آقای رییسی کنار می‌روند، گفت: من واقعا نمی دانم. من کلی نگاه می کنم و می گویم که بیایند و حرف هایشان را به هم بزنند و بروند جلو، در این شرایط بهتر میتوان می فهمید که مردم به چه کسی رای دهند. آیا او بهتر می تواند کار را سامان بدهد یا شما؟ خوب به هر جا که رسیدید با هم یک توافق می کنند تمام می شود.


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4972 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 10794
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات