روحانی: برخی حافظه شان ضعیف شده، روز خرید واکسن از چین را یادمان باشد؛ در تلویزیون اعلام کردند «ما واکسن چینی نمی‌زنیم»؛ نامه‌های پزشکان هست؛ بدانید شما تزلزل ایجاد کردید / وقتی شرایط کرونا سخت می‌شود، هرکس می‌خواهد این را به گردن دیگری بیندازد / نباید در تریبون ها آرامش جامعه برهم زده شود
17 آوریل 2021
ساعت انتشار مطلب : 18:16 | Print This Post Print This Post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)


رئیس جمهور گفت: هفته‌ای که در آن هستیم هفته‌ی سختی است و البته همه باید مراعات کنیم و واقعا رعایت پروتکل‌ها به ۹۰ درصد برسد.

رئیس جمهور گفت: هفته‌ای که در آن هستیم هفته‌ی سختی است و البته همه باید مراعات کنیم و واقعا رعایت پروتکل‌ها به ۹۰ درصد برسد.

به گزارش «انتخاب»، حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز (شنبه ۲۸ فروردین) ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه با ویروس جدید انگلیسی در کشور مواجه هستیم که قدرت سرایتش ۷۰ درصد بیشتر از ویروس قبلی است، اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که شرایط در دو ماه گذشته نگران‌کننده بوده و در این مدت، هر هفته سرایت ویروس دو برابر شده و حتی کشور‌هایی که کمتر با ایین بیماری مواجه بودند، با مشکلات زیادی مواجه شدند.

وی افزود: برای موفقیت در مقابله با این موج، فقط یک پروتکل نمی‌تواند چاره‌ساز باشد و همه پروتکل‌ها اعم از ماسک، شستن دست‌ها، عدم تردد، فاصله‌گذاری و تجمعات، تهویه فضای حضور افراد و جداسازی فرد مبتلا از جامعه باید همگی با هم انجام بشود و هیچ عاملی به تنهایی نمی‌تواند مسئله را حل کند و بلکه همه عوامل باید با هم انجام بگیرد. باید سبک زندگی تغییر یابد؛ سبک زندگی که شامل پروتکل‌های بهداشتی باشد.

رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: معمولا در شرایط آرامش و زمانی که تعداد مرگ و میر‌ها کاهش می‌یابد، یک مسابقه شروع می‌شود؛ هر فرد می‌گوید “من کار درستی انجام دادم” و هر مسئولی، نام دستگاه متبوع خود را می‌برد و وقتی که شرایط سخت می‌شود، هرکسی می‌خواهد این را به گردن دیگری بیندازد و هر مسئولی می‌گوید “من درست عمل کردم و بخش‌های دیگر به‌خوبی عمل نکردند”؛ وقتی مشکل پیش می‌آید همه دست‌به‌دست یکدیگر دهیم و ممکن است یک بخش مشکل درست کرده باشد و باید به یکدیگر کمک کنیم. باید در تریبون‌ها هم هشدار و هم آرامش باشد و نباید آرامش جامعه برهم زده بشود.

روحانی خاطر نشان کرد: ما از آغاز مقابله این بیماری تاکنون سه موج داشتیم و از سه موج هم عبور کردیم و به‌گونه‌ای نبوده که موج‌ها سنگین‌تر از موج‌های اروپا و دیگر مناطق باشد؛ ما در این عرصه تجربه داریم و البته موچ جهارم سخت‌تر است و باید از تجارب استفاده کرد تا از این شرایط عبور کنیم. هفته‌ای که در آن هستیم هفته‌ی سختی است و البته همه باید مراعات کنیم و واقعا رعایت پروتکل‌ها به ۹۰ درصد برسد.

مهمترین اظهارات روحانی به شرح زیر است:

برخی حافظه شان ضعیف شده، روز خرید واکسن از چین را یادمان باشد. در تلویزیون اعلام کردند «ما واکسن چینی نمی‌زنیم». نامه‌های پزشکان هست؛ بدانید شما تزلزل ایجاد کردید

واکسن یک بار نیست. شاید ۶ ماه بعد از یک بار تزریق باز نیاز به تزریق باشد

دو ماه آینده هر چه می‌توانیم باید واکسن بخریم

تا پایان این هفته ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار واکسن تزریق می‌شود

هزاران تخت بیمارستانی تا چند ماه آینده آماده می‌کنیم


نظرات کاربران :

ارسال یک پاسخ

معادله امنیتی *

اطلاعات مطلب
  • ارسال كننده : tahlil با 4418 مطلب ارسالي
  • كد مطلب : 10339
  • تعداد ديدگاه هاي به ثبت رسيده : ۰ ديدگاه
آخرین اخبار
تبليغات